Kategorie Ochrana přírody

Článek
Co sypat ptáčkům do krmítka: Nabídněte jim slunečnici, vlašské ořechy, proso i lněná semínka
Co sypat ptáčkům do krmítka: Nabídněte jim slunečnici, vlašské ořechy, proso i lněná semínka S přikrmováním drobného ptactva, které žije ve volné přírodě, můžete začít už v průběhu listopadu. Víte ale, čím tyto malé ptáčky krmit, a co jim naopak vůbec nedávat? Zvlášť pokud už máte na parapetu nebo přímo na zahradě krmítko, měli byste mít o potravě pro ptáčky opravdu velký přehled.
Článek
Vyčerpaným včelám můžete pomoci i vy. Nechte jim na zahradě či balkóně lžičku s cukrem
Vyčerpaným včelám můžete pomoci i vy. Nechte jim na zahradě či balkóně lžičku s cukrem V naší přírodě neuvěřitelným tempem ubývá hmyzu a týká se to bohužel i včel. Jestli si myslíte, že tuto skutečnost nemůžete ovlivnit, opak je pravdou. Stačí, když včelám necháte na zahradě či balkóně lžičku s cukrem. Připravit pro ně můžete i cukerný roztok. Z jakého důvodu jim to pomůže?
Článek
Mladý pár zachránil veverčí mládě před jistou smrtí: Z veverky Thumbeliny je teď hvězda Instagramu
Mladý pár zachránil veverčí mládě před jistou smrtí: Z veverky Thumbeliny je teď hvězda Instagramu Malá veverka Thumbelina se narodila jednoho březnového rána roku 2018 v New Yorku. Ovšem v 10. patře výškového domu přímo v lidské posteli. Kvůli probíhající stavbě totiž lidé původní veverčí hnízdo zničili, a tak se veverčí máma v touze po bezpečí svých potomků vydala otevřeným oknem do lidského obydlí, kde porodila dvě mláďata.