Pod lavinou zemřela známá americká extrémní lyžařka. Tragédie se stala v kosovském rezortu Brezovica

Pod lavinou zemřela známá americká extrémní lyžařka. Tragédie se stala v kosovském rezortu Brezovica Zdroj: Shutterstock

Sportovní svět zasáhla velmi smutná zpráva. Během dovolené v lyžařském středisku Brezovica v Kosovu tragicky zemřela americká extrémní lyžařka Catherine “Kasha” Rigby. Měla pouhých 54 let.

Američanka Catherine Rigby patřila k nejlepším telemarkovým a extrémním lyžařkám na světě. Pravidelně se účastnila mezinárodních soutěží. Její vášeň k tomuto zimnímu sportu se jí však bohužel stala osudnou. K tragédii, při níž Catherine “Kasha” Rigby zaplatila životem, došlo v kosovském lyžařském středisku Brezovica v úterý 13. února 2024.

V tento nešťastný den se vydala spolu se svým snoubencem Magnusem Wolfem Murrayem prozkoumat neznámé svahy mimo povolenou sjezdovku. Za nepříznivých povětrnostních podmínek však Catherine spadla a spustila tím lavinu.

Jak uvádějí zahraniční média, tato lavina nebyla příliš velká. Nápor sněhu však přitlačil americkou lyžařku na borovici, kvůli čemuž utrpěla zranění neslučitelná se životem. Její partner, který byl svědkem tohoto neštěstí, jí ihned poskytl první pomoc, ovšem bezúspěšně.

Z celé tragédie je nejvíce zdrcený právě lyžařčin snoubenec Magnus, který sice přežil, ale má zlomené srdce. S Catherine se totiž měli za několik měsíců brát, datum jejich svatby bylo přitom naplánované na letošní září.

Zdroj: Denverpost.com, News.sky.com

Autor:
Publikováno: 20. 2. 2024 16:49 Nahlásit obsah