Poprvé se potkaly na svatbě: Žena darovala kostní dřeň malé holčičce a požádala ji, aby jí šla za družičku

Poprvé se potkaly na svatbě: Žena darovala kostní dřeň malé holčičce a požádala ji, aby jí šla za družičku Zdroj: Inspirestory.com

Je běžné, že během svatebního obřadu nezůstane ani jedno oko suché. Ale svatba Hayden Harfield Ryalsové byla ještě dojemnější a rozplakala by i vás. Mladá nevěsta se zde totiž poprvé setkala s malou holčičkou Skye, které v minulosti darovala kostní dřeň a tím jí zachránila život. A aby toho nebylo málo, tříletou Skye si vybrala za družičku.

Tříletá Skye Savren-McCormicková z americké Kalifornie bojuje s těžkým onemocněním takřka celý život. Když jí byl necelý jeden rok, lékaři jí diagnostikovali juvenilní myelomonocytickou leukémii. Následně téměř každý den musela podstoupit transfúzi krve a krevních destiček. Kvůli komplikacím při léčbě musela být po celých deset měsíců hospitalizována v nemocnici.

Zdroj: Inspirestory.com „Bylo to pro nás velmi těžké období, protože lékaři dávali naší Skye pouze desetiprocentní šanci na přežití. Naše dcerka potřebovala akutně podstoupit transplantaci kostní dřeně. Při hledání vhodného dárce však lékaři naštěstí našli dokonalou shodu,“ říká maminka Talia.

Vhodnou dárkyní byla právě mladá dívka Hayden Harfield Ryalsová z americké Alabamy, která se do registru dárců kostní dřeně zapsala jeden rok před tím. Jelikož je darování kostní dřeně v USA anonymní záležitostí, holčička Skye a dívka Hayden se tehdy ještě osobně nesetkaly. Ale od operace v roce 2016 už byly navždy vzájemně propojeny.

Zdroj: Inspirestory.com Po této transplantaci se bohužel u Skye objevila další forma rakoviny, tentokrát transplantační lymfoproliferační porucha. Toto onemocnění se vyvine zhruba u jednoho procenta pacientů právě po transplantaci kostní dřeně. I když šance malé Skye na přežití nevypadaly dobře, po chemoterapii a dalších transplantacích kostní dřeně se tato malá holčička dostala z nejhoršího.

Krátce po první transplantaci kostní dřeně poslala Hayden rodině malé Skye prostřednictvím nadace Be the Match anonymní dopis. „Napsala jsem v něm, že na člověka, kterému jsem darovala kostní dřeň velmi myslím. Prostřednictvím nadace Be the Match jsem zase obdržela anonymní odpověď od rodiny příjemce. Nakonec jsme se přes Be the Match navzájem propojili a odhalili své identity. Začali jsme si nejprve psát e-maily a následně si volat. Pak jsem dostala nápad, že bych se ráda s malou Skye potkala osobně,“ vysvětluje mladá dárkyně kostní dřeně Hayden.

Zdroj: Edition.cnn.com Tato mladá Američanka poslala malé Skye k jejím třetím narozeninám dárek s pozvánkou na svou svatbu. Zároveň ji požádala, aby jí šla na svatbě za družičku. Skye a Hayden se poprvé osobně potkaly na svatební zkoušce.

Zdroj: Edition.cnn.com Hayden přišla k mé dcerce a klekla si na kolena. Skye ji okamžitě objala. Bylo to tak sladké, jako by do sebe byly zamilované. Cítila jsem mezi nimi okamžité propojení. Ačkoli Skye je ještě malá na to, aby věděla, že jí Hayden zachránila život, moje dcerka o této ženě ví, že je někdo výjimečný,“ přiznává Skyeina máma Talia.

Zdroj: Edition.cnn.com Malá Skye se zhostila role družičky na jedničku. Svatební obřad byl díky její přítomnosti doslova nabytý emocemi. "Během obřadu bylo slyšet, jak dokonce někteří lidé vzlykají,“ dodává svatební fotografka Jeannie Broadwayová. Jak tato neuvěřitelná svatba probíhala, si můžete pustit také v následujícím videu.

Autor:
Publikováno: 28. 2. 2019 14:30 Nahlásit obsah