Ruská maminka Svetlana nakažená koronavirem porodila syna na smrtelné posteli. Za pár hodin bohužel zemřela s covidem

Ruská maminka Svetlana nakažená koronavirem porodila syna na smrtelné posteli. Za pár hodin bohužel zemřela s covidem Zdroj: Mirror.co.uk

Pandemie koronaviru přináší celou řadu smutných rodinných příběhů. Jeden z nich se před pár dny odehrál v ruském Petrohradu. 36letá maminka Svetlana Sorochinskaya v místní porodnici zemřela jenom pár hodin po porodu svého synka Kireyho. Svetlana, kterou lékaři přijali s koronavirem, byla celou dobu porodu připojena na plicní ventilaci.

Nakazila se pravděpodobně od svého táty

O tragické události, která se stala v ruském Petrohradě, informoval portál Mirror.co.uk. Smutné je, že s covidem-19 nezemřela pouze 36 maminka Svetlana. Pár dní před její smrtí zemřel na tuto nemoc také její táta a následně několik dní po její smrti také její maminka. Novorozený Svetlanin synek Kirey se tak paradoxně stal jediným přeživším z celé rodiny.

Média spekulují, že rozvedená 36letá Svetlana se nakazila covidem-19 při návštěvě svého 64letého otce Kireyho Pinchina v nemocnici, který zde podstoupil operaci srdce. Tento muž zemřel s covidem 5. listopadu, a to pouhých osm dnů poté, co jej propustili z nemocnice do domácího léčení.

“Můj táta byl tím nejlepším a nejlaskavějším mužem na celém světě. Budu jej milovat do konce svého života,” napsala Svetlana po smrti svého tatínka na sociální sítě. Rozhodně netušila, že za ním přijde brzy do nebe.

Zdroj: Mirror.co.uk Svetlana zemřela jenom pár hodin po porodu synka Kireyho

V polovině listopadu, když byla Svetlana v 34. týdnu, šla do petrohradské nemocnice na běžnou kontrolu svého těhotenství. Lékaři však zjistili, že je nakažená novým koronavirem, proto ji rovnou umístili na infekční oddělení.

Kvůli tomu, že na tom v důsledku koronavirové nákazy byla velmi špatně, lékaři rozhodli, že Svetlana přivede na svět císařským řezem své dítě o šest týdnů dříve. Tato 36letá žena byla po celou dobu porodu připojena na plicní ventilaci. Mohla se tak alespoň na chvíli tváří v tvář setkat se synkem, který dostal jméno Kirey po zemřelém dědečkovi.

Novorozený Kirey přežil jako jediný z rodiny

Bohužel několik hodin po císařském řezu Svetlana zemřela. V té době na tom byla špatně také její 62letá maminka Vera, která byla rovněž infikována koronavirem. Tato žena zemřela za dalších 10 dnů.

Jelikož otec novorozeného Kireyho je neznámý, tento chlapeček přežil jako jediný z rodiny. Má ale štěstí v neštěstí. Rozhodla se jej adoptovat a vychovat Svetlanina sestřenice Larisa. Doufáme proto, že jeho další život bude už jenom plný radosti, lásky a šťastných okamžiků.

Autor:
Publikováno: 4. 12. 2020 11:28 Nahlásit obsah