Sportovní svět pláče. Ve věku 32 let zemřela trojnásobná olympijská medailistka, spekuluje se o sebevraždě

Sportovní svět pláče. Ve věku 32 let zemřela trojnásobná olympijská medailistka, spekuluje se o sebevraždě Zdroj: Shutterstock

Příznivce světové atletiky zasáhla velmi smutná zpráva. Ve věku pouhých 32 let opustila tento svět trojnásobná olympijská medailistka a dvojnásobná mistryně světa Tori Bowie. Příčina této slavné americké sprinterky není zatím známá.

“Jsme zdrceni tím, že se s vámi musíme podělit o velmi smutnou zprávu, že Tori Bowie zemřela. Ztratili jsme klientku, milou přítelkyni, dceru a sestru. Tori byla šampionka… maják plný světla, který tak jasně svítil. Jsme opravdu zlomení, naše srdce a modlitby jsou s její rodinou a přáteli,” uvedla na Twitteru společnost Icon Management, která americkou sprinterku Tori Bowie zastupovala.

Mladá sportovkyně byla nalezena bez známek života ve svém domě v americké Floridě. Zemřela za neznámých okolností, datum jejího úmrtí se odhaduje na úterý 2. května 2023.

Jak uvedla stanice CBS, jakým způsobem Tori Bowie odešla z tohoto světa, zatím není oficiálně známo. Sportovní portál Sports Max však podotýká, že jeho blízký zdroj uvádí, že tato americká sprinterka spáchala v 32 letech sebevraždu.

Americká sprinterka Tori Bowie zazářila na Letních olympijských hrách v roce 2016 v brazilském Rio de Janeiru, odkud si odnesla celkem tři olympijské medaile. A to zlato za štafetu na 4x100 metrů, stříbro na 100 metrů a bronzo na 200 metrů. O rok později v roce 2017 triumfovala na mistrovství světa v britském Londýně, kde získala zlato v běhu na 100 metrů.

Zdroj: Cnn.com, Twitter.com, Cbsnews.com, Sportsmax.tv

Autor:
Publikováno: 5. 5. 2023 09:55 Nahlásit obsah