Toto je pravá věrnost: Fenka Bóndžuk čekala týden před nemocnicí, dokud nepropustili jejího pána

Toto je pravá věrnost: Fenka Bóndžuk čekala týden před nemocnicí, dokud nepropustili jejího pána Zdroj: Guardian News

O psech se říká, že jsou nejlepším přítelem člověka. Že je to pravda, předvedla fenka Bóndžuk ze severního Turecka, která na svého páníčka čekala týden před nemocnicí, dokud jej nepropustili. Takto vypadá pravá věrnost!

Fenka utíkala za sanitkou až k nemocničním dveřím

Fenka Bóndžuk, což v českém překladu znamená Korálek, se od vchodu nemocnice v tureckém městě Trabzon, kde byl hospitalizován její 68letý majitel, přes den nehnula celý týden. Tato devítiletá fena voříška všem předvedla, jak vypadá pravá věrnost.

Nedokázala se vypořádat s tím, že jí opouští páníček, kterého do nemocnice 14. ledna odvezla sanitka. Svého majitele Semala Senturka, který je zároveň jejím nejlepším přítelem, nechtěla v žádném případě opustit. Proto celou dobu běžela za sanitkou, aby věděla, kde bude následně pobývat. 

Zdroj: Guardian News Rodina Bóndžúk několikrát vzala domů, ale neúspěšně

Fenku, která na svého majitele věrně čekala před nemocnicí, několikrát rodina odvezla zpátky domů. Ale to bylo k ničemu. Bóndžúk se zase vrátila na místo a vyhlížela svého páníčka.

Pracovníci nemocniční ostrahy měli naštěstí pro chování fenky pochopení. Pochopili, že Bóndžúk nikomu neublíží, a tak ji nechali u prosklených dveří čekat na svého pána.

“Fenka přicházela každý den kolem deváté hodiny a vydržela až do tmy. Vždy, když se dveře otevřely, jenom nakoukla a dovnitř nikdy nešla,” popsal člen nemocniční ostrahy Muhammet Akdeniz s tím, že se fenka vracela k nemocničním dveřím každé ráno.

Po týdnu čekání odjela konečně s majitelem domů

Po čtyřech dnech dlouhého čekání se zdravotníci rozhodli pro milé gesto. Jejího pána vyvezli před vchod nemocnice na kolečkovém křesle, aby se mohl s Bóndžuk alespoň pozdravit. Fenka byla z tohoto setkání v sedmém nebi a její radost nebrala konce. Stejně šťastný byl i její majitel. 

“Je na mně velmi závislá a mně se po ní také velmi stýská,” řekl médiím majitel fenky Semal Senturk. Tento muž byl propuštěný po týdnu léčení, a tak spolu se svým věrným psem, který na něj celý týden před nemocnicí čekal, mohl konečně odjet domů.

Autor:
Publikováno: 25. 1. 2021 11:07 Nahlásit obsah