Tragédie na jezdeckém závodě: Zemřela profesionální britská jezdkyně Georgie Campbell, měla 36 let

Tragédie na jezdeckém závodě: Zemřela profesionální britská jezdkyně Georgie Campbell, měla 36 let Zdroj: Shutterstock

Svět jezdectví zasáhla velmi smutná zpráva. Ve věku pouhých 36 let zemřela britská jezdkyně Georgie Campbell. Osudným jí byl pád z koně během jezdecké soutěže. K této nešťastné události došlo na prestižním závodě Bicton International Horse Trials v anglickém Devonu.

Ihned po pádu během závodu Bicton International Horse Trials na místo neštěstí přispěchali zdravotníci, kteří se snažili Georgii poskytnout první pomoc. Jak informovala britská média, bohužel jejich úsilí bylo marné a na místě museli konstatovat, že je tato mladá žena po smrti.

"S hlubokým politováním oznamujeme, že Georgie Campbell utrpěla v neděli smrtelnou nehodu během soutěžení na Bicton International Horse Trials v Devonu v Anglii," informoval řídící orgán British Eventing ve svém prohlášení.

Kůň zesnulé jezdkyně, který byl také účastníkem této tragédie, neutrpěl žádná zranění. Alespoň tato skutečnost přinesla malou úlevu.

Georgie Campbell byla talentovanou sportovkyní, která reprezentovala svou zemi na mezinárodní úrovni. Byla známá svou oddaností a láskou k jezdectví. Během své kariéry se stala šestinásobnou vítězkou Velké Británie. Její tragická smrt zasáhla nejen její rodinu, ale i širokou komunitu jezdců a fanoušků.

Jezdkyně po sobě navíc zanechala milovaného manžela, který se z její nečekaná smrti nemůže stále vzpamatovat. Odkaz této mladé ženy bude dál žít v srdcích všech, kteří ji milovali, znali a obdivovali.

Zdroj: Cbsnews.com, Cnn.com
Autor:
Publikováno: 29. 5. 2024 16:27 Nahlásit obsah