Útok žraloka v Austrálii 2022: Plavce na místě roztrhal velký bílý žralok, z hororové události existuje video

Útok žraloka v Austrálii 2022: Plavce na místě roztrhal velký bílý žralok, z hororové události existuje video Zdroj: Shutterstock

U pobřeží australského Sydney se ve středu 16. února 2022 odehrál hororový okamžik. Poprvé za 60 let zde totiž žralok zabil člověka. Na nic netušícího plavce zaútočil čtyři až pětimetrový bílý žralok, muž bohužel neměl šanci uniknout. Z celé události existuje video, které je ovšem jenom pro otrlé.

Jak uvádějí místní australská média, smrtící útok žraloka se u pobřeží Sydney naposledy odehrál v roce 1963. Ve středu 16. února 2022 však k němu bohužel došlo znovu, a to konkrétně na sydneyské pláži Little Bay Beach, která byla následně po neštěstí uzavřena.

Podle svědků zaútočil na nic netušícího plavce v neoprenové kombinéze velký bílý žralok, který na délku měřil zhruba 4,5 metru. Muž plaval u pobřeží, když se zničehonic z vody vynořil žralok a ohnal se po něm. Tou dobou se na pláži v Sydney, kde k hororové události došlo, nacházely desítky lidí a rybářů, kteří si vychutnávali krásný slunečný den.

"Slyšeli jsme výkřik, a když jsme se otočili, připadalo nám, jako by do vody s mohutným cáknutím dopadlo auto. Pak už jsme jen viděli, jak žralok trhá tělo a všude kolem je krev," popsal rybář Kris Linto, který celé události přihlížel.

Poté, co byli k pláži Little Bay Beach, na níž došlo k útoku žraloka, přivoláni záchranáři, objevili již ve vodě pouze lidské pozůstatky. Muž podle nich utrpěl katastrofální zranění, které pro něj bylo naprosto fatální. Celou nešťastnou událost trvající několik sekund nasnímala kamera. Hororové video z útoku žraloka na člověka v Sydney je však pouze pro otrlé. 

Zdroj: ČTK, Blesk.cz

Autor:
Publikováno: 17. 2. 2022 10:09 Nahlásit obsah