Zemřel Ken Block. Americkému jezdci rallye a hvězdě YouTube byla osudná jízda na sněžném skútru

Zemřel Ken Block. Americkému jezdci rallye a hvězdě YouTube byla osudná jízda na sněžném skútru Zdroj: Shutterstock

V pouhých 55 letech zemřel v pondělí 2. ledna 2023 americký jezdec rallye Ken Block, kterého proslavily divoké driftovací jízdy gymkhana. Milovníkovi adrenalinu a hvězdě YouTube byla osudná jízda na sněžném skútru v Utahu. Smrt Kena Blocka oznámil instagramový kanál The Hoonigans.

“S největší lítostí můžeme potvrdit, že Ken Block dnes zemřel při nehodě na sněžném skútru. Ken byl vizionář, průkopník a ikona. A hlavně táta a manžel, ten bude neskutečně chybět. Respektujte prosím soukromí rodiny v tuto chvíli, když truchlí,” stojí na Instagramu značky Hoonigan Industries doslova.

Podle policejního hlášení jel Ken Block nedaleko Park City v Utahu na sněžném skútru ze strmého svahu. Skútr se ovšem převrátil a přistál plnou vahou na americkém jezdci rallye. Ken Block byl na místě prohlášen za mrtvého. I když se vydal do hor se skupinou, když k této nehodě došlo, byla zcela sám.

Zdroj: Shutterstock Ken Block (celým jménem Kenneth Paul Block) se narodil 21. listopadu 1967 v kalifornském městě Long Beach. Tento muž byl nejen závodník tělem a duší, byl to člověk, který zcela změnil automobilovou kulturu. Proslavil se zejména v rallye a rallycrossu, kterým se na americké národní úrovni věnoval od roku 2005. Spolupracoval s automobilkami Subaru nebo Ford. V takovém rallycrossu sbíral úspěchy i celosvětově, hlavní místa získal na rallycrossových šampionátech v Americe i v Evropě.

Když se řekne Ken Block, mnohým se vybaví především gymkhana. Jde o speciální automobilovou disciplínu, v rámci níž pilot projíždí uměle vytvořenou tratí plnou nejrůznějších překážek. Ken Block ostatně se svými gymkhana videy slavil velké úspěchy i na YouTube. Čest jeho památce!

Zdroj: Caranddriver.com, Instagram.com/thehoonigans, Wikipedia.org

Autor:
Publikováno: 3. 1. 2023 13:16 Nahlásit obsah