Zemřel slovenský herec Michal Monček, bylo mu 88 let. Hrál ve známých filmech i v Ordinaci v růžové zahradě

Zemřel slovenský herec Michal Monček, bylo mu 88 let. Hrál ve známých filmech i v Ordinaci v růžové zahradě Zdroj: Shutterstock

V pátek 17. listopadu 2023 zemřel v Bratislavě známý slovenský herec Michal Monček. Dožil se úctyhodného věku 88 let. O jeho odchodu z tohoto světa informovalo na sociálních sítích Divadlo Jána Palárika v Trnavě, jehož byl Michal Monček dlouholetým členem.

“Vážené divačky a vážení diváci, s lítostí vám oznamujeme, že v pátek 17. listopadu 2023 zemřel ve věku 88 let herec a dlouletý člen souboru našeho divadla, Michal Monček. Čest jeho památce,” uvedlo trnavské Divadlo Jána Palárika na svém facebookovém profilu.

Známý slovenský herec Michal Monček se narodil 10. září 1935 ve slovenské obci Červený Kameň v okrese Ilava. Vystudoval herectví na VŠMU v Bratislavě. Hrál v Divadle J. G. Tajovského ve slovenském Zvoleně, od roku 1974 působil v Divadle pro děti a mládež v Trnavě, posléze v Trnavském divadle, a nakonec v trnavském Divadle Jána Palárika, kde účinkoval až do důchodu.

Kromě prken, co znamenají svět, si Michal Monček zahrál i v řadě slovenských filmů. Vidět jste jej mohli ve snímcích Keby som mal pušku (1971), Pacho, hybský zbojník (1975), Sváko Ragan (1976), Sedím na konári a je mi dobre (1989), Anděl milosrdenství (1993) nebo Legenda o létajícím Cypriánovi (2010).

Michal Monček hrál také v řadě televizních seriálů. Jde například o seriál Život bez konca, Materské znamienko nebo Škola detektívky. V seniorském věku se blýskl také v televizních seriálech Ordinace v růžové zahradě nebo Tajné životy. Čest jeho památce!

Zdroj: Facebook.com | Divadlo Jána Palárika v Trnave, Koktejl.azet.sk, Tvnoviny.sk, Csfd.cz
Autor:
Publikováno: 21. 11. 2023 16:37 Nahlásit obsah