Zemřela hvězda velkofilmu Titanic. Herec Lew Palter se dožil 94 let

Zemřela hvězda velkofilmu Titanic. Herec Lew Palter se dožil 94 let Zdroj: Shutterstock

Zemřel americký herec Lew Palter, který proslul rolí magnáta Isidora Strause ve velkofilmu Titanic a rovněž rolí soudce Nejvyššího soudu ve slavném filmu První říjnové pondělí. Bylo mu 94 let.

Lew Palter odešel 21. května 2023 v požehnaném věku 94 let ve svém domě v Los Angeles. Kromě stáří mu byla osudnou rakovina plic. O jeho smrti informovalo na Twitteru losangelské centrum CalArts Theater, jehož byl Lew Palter dlouholetým členem.

“S velkým zármutkem sdílíme zprávu, že dlouholetý člen naší divadelní fakulty Lew Palter zemřel. Z CalArts odešel v roce 2013, od roku 1971 sloužil naší komunitě jako učitel herectví režisér a mentor. Jeho odkaz se stále odráží v mnoha kariérách, životech a příbězích, kterých se dotkl. Myšlenky CalArts jsou s jeho rodinou, přáteli a divadelní komunitou, kteří jej tak milovali,” stojí v prohlášení.

Americký herec Lew Palter se celosvětově proslavil zejména rolí magnáta Isidora Strause ve velkofilmu Titanic (1997). V nezapomenutelné scéně se Palter objímá v posteli v lodní kajutě s Elsou Ravenovou, která hraje jeho manželku Idu Strausovou, zatímco lodní smyčcové kvarteto hraje “Nearer My God to Thee” a voda postupně zaplavuje Titanic.

Skutečné postavy Isidor a Ida Strausovi se v dubnu 1912 vraceli luxusní zaoceánskou lodí Titanic z Německa do USA. Když loď narazila na ledovec, Isidor odmítl nastoupit do záchranného člunu a Ida jej nechtěla na Titanicu nechat samotného. Podle amerického národního archivu byli manželé Strausovi naposledy viděni na palubě Titanicu, jak se drží za ruce, když v tom je smetla vlna do moře.

Paradoxně, Wendy Rushová, vdova po generálním řediteli Oceangate Stocktonu Rushovi, který zemřel při tragédii ponorky Titan v červnu 2023, je prapravnučkou manželů Strausových.

Zdroj: Twitter.com, Dailymail.co.uk, Deadline.com, Csfd.cz

Autor:
Publikováno: 28. 6. 2023 10:06 Nahlásit obsah