Zemřela oscarová zpěvačka z filmu Flashdance Irene Cara. Její hit What A Feeling je nesmrtelný

Zemřela oscarová zpěvačka z filmu Flashdance Irene Cara. Její hit What A Feeling je nesmrtelný Zdroj: Profimedia

V sobotu 26. listopadu 2022 zemřela zpěvačka a herečka Irene Cara, která se celosvětově proslavila zejména soundtrackem k filmu Flashdance s názvem What A Feeling. Slavné umělkyni bylo pouhých 63 let, o příčině její smrti se stále diskutuje.

Irenu Cara našli bez známek života v jejím domě

Hvězdu 80. let 20. století Irenu Cara našli mrtvou v sobotu 26. listopadu 2022 v jejím domě na Floridě. Smrt slavné zpěvačky a herečky vzápětí potvrdila na Twitteru její manažerka Judith A. Mooseová, která uvedla, že příčina úmrtí Irene Cara je prozatím neznámá a bude uveřejněna, jakmile budou zjištěny všechny dostupné informace.

“S hlubokým smutkem oznamuji jménem rodiny úmrtí Irene Cara. Herečka, zpěvačka, skladatelka a producentka oceněná Academy Award zemřela ve svém domě na Floridě. Příčina její smrti je v současné době neznámá a bude zveřejněna, jakmile budou dostupné informace. Irenina rodina prosí o soukromí, aby se mohla vyrovnat se smutkem. Irene byla nádherně nadanou duší, jejíž odkaz bude navždy žít prostřednictvím její hudby a filmů,” oznámila manažerka Ireny Cara na Twitteru.

Proslavil jí hudební film Flashdance

Irene Cara se celosvětově proslavila díky americkému hudebnímu filmu Flashdance, který vypráví o nebojácné a půvabné Alex, jež se každou noc mění ze svářečky na tanečnici. Soundtrack k tomuto filmu What A Feeling nazpívala právě Irene Cara. 

Tato píseň od roku 1983 kralovala světovým hitparádám, Irene Cara následně za svůj neuvěřitelný výkon obdržela také Oscara. Zpěvačka byla dokonce autorkou textu této oscarové písně - slova jí napadla konkrétně v autě při cestě do studia v den nahrávání.

Irene Cara měla kubánské a portorické kořeny

Irene Cara se narodila v roce 1959 v newyorském Bronxu jako poslední z pěti dětí. Její maminka měla kubánské kořeny, její táta pocházel z Portorika. Už od dětství se nadšeně věnovala zpěvu, tanci i herectví.

Irene Cara byla tedy nejen skvělá zpěvačka, ale také výborná tanečnice a herečka. Bravurně sehrála například roli Coco Hernandez ve filmu Fame neboli Sláva režiséra Alana Parkera (1980). Vidět jste ji také mohli také ve filmu Úplné šílenství (1985) nebo v seriálu Kořeny (1979).

Zdroj: Twitter.com, Nytimes.com, Theguardian.com
Autor:
Publikováno: 1. 12. 2022 12:54 Nahlásit obsah