Akné na bradě, čele či tvářích odráží váš zdravotní stav

Akné na bradě, čele či tvářích odráží váš zdravotní stav Zdroj: Shutterstock.com

Někteří z nás se akné nezbaví ani v dospělosti. Vřídky vznikající na konkrétní části tváře však často poukazují na určitý zdravotní problém. Co akné na bradě, čele či tvářích říká o vašem zdraví?

Akné není jenom problémem puberťáků. S touto vadou na kráse běžně bojují i dospělí lidé. Pupínky, které se vám tvoří v dospělosti na určité části obličeje a mají podobu vřídků uložených hluboko v kůži, ovšem neznamenají, že se o svou pleť špatně staráte. Většinou jsou odrazem vašeho zdravotního stavu.

Akné na bradě: Souvisí především s hormonální nerovnováhou

Asi jste si všimla toho, že se vám vřídky na bradě objevují především v době před menstruací nebo během ní. Vznik akné na bradě totiž souvisí nejčastěji s hormonálními výkyvy, které se týkají nejen menstruace, ale i menopauzy či období puberty.

Zdroj: Shutterstock.com Akné na bradě má však souvislost i s potravinovou intolerancí. Pupínky v tomto případě signalizují, že vaše tělo špatně reaguje na mléčné výrobky či nadměrné množství cukru. Akné na bradě rovněž poukazuje na problémy s tenkým střevem nebo problémy s ledvinami. Boláčky na bradě se vám mohou objevit také v důsledku stresu, nedostatku odpočinku a spánku, nadměrného kouření, ale i nadměrného pití kávy.

Akné na čele: Může za něj zejména nezdravý jídelníček

Jestliže se vám i v dospělosti dělá pravidelně akné na čele, tím hlavním viníkem může být špatná strava. A to hlavně konzumace tučných a těžkých jídel, polotovarů, konzervovaných jídel či pokrmů z rychlého občerstvení. Vřídky na čele rovněž signalizují problémy se zažíváním a odráží se v nich i nedostatek spánku a odpočinku.

Akné na tvářích: Signalizuje problémy s plícemi

Akné na tvářích odkazuje na plicní problémy. Ve vřídcích na těchto místech se odráží například vaše záliba v kouření cigaret, jejich vznik podporuje také špinavý vzduch plný smogu. Akné na tvářích však upozorňuje také na to, že příliš často nepobýváte na čerstvém vzduchu. Vřídky se v těchto místech obličeje mnohdy objeví i tehdy, když vaše tělo špatně reaguje na mléčné výrobky nebo má nadměrný přísun cukru.

Zdroj: Shutterstock.com

Akné na nose: Sledujte svá játra a srdce

Pokud se vám vřídky stále objevují na nose, může to znamenat potíže s játry, srdcem či krevním oběhem. Akné na nose však odráží i váš nezdravý jídelníček a rovněž poukazuje na to, že trpíte nadýmáním či dalšími zažívacími potížemi.

Akné na spáncích: Vaše slinivka není v nejlepší formě

Objevují se vám vřídky nejčastěji na spáncích? V tom případě je v ohrožení zdraví vaší slinivky břišní. Jakýkoliv výskyt akné na spáncích totiž poukazuje právě na problémy s tímto tělesným orgánem.

Autor:
Publikováno: 19. 9. 2019 10:49 Nahlásit obsah