Manželé Joseph a Eve se kvůli koronaviru neviděli 215 dní. Po 60 letech manželství je rozdělil až covid-19

Manželé Joseph a Eve se kvůli koronaviru neviděli 215 dní. Po 60 letech manželství je rozdělil až covid-19 Zdroj: BBC.com

Koronavirus nerozděluje pouze kamarády a přátele, ale i celé rodiny. Své by o tom mohli vyprávět američtí manželé Joseph a Eve, kteří jsou spolu krásných 60 let. Letos v březnu se ovšem museli odloučit kvůli koronaviru. Bylo to pro ně nelehké období. Opět se tváří v tvář setkali až v polovině letošního října po dlouhých 215 dnech.

Neudělali bez sebe ani krok, rozdělil je až koronavirus

V důsledku pandemie koronaviru spousta z nás zažívá velmi horké chvíle. Často se nemůžeme osobně vidět s lidmi, které bychom si přáli mít nablízku. A tak s nimi udržujeme alespoň telefonický nebo online kontakt.

Něco podobného se stalo také manželům Josephovi a Eve z americké Floridy. Jak uvedl portál BBC, tento pár, který po svém boku žil šťastně a spokojeně dlouhých 60 let a neudělal bez sebe takřka ani krok, se od letošního března neviděl dlouhých 215 dnů.

Manželé se znovu setkali po dlouhých 215 dnech

Jejich opětovné setkání proběhlo v polovině letošního října v domě s pečovatelskou službou Rosecastle v Delaney Creek na Floridě, kde oba dva žijí. Proč po tak dlouhé době? Letos v březnu byl Joseph kvůli těžké infekci v noze hospitalizován v nemocnici. Lékaři mu následně museli nohu amputovat, poté jej čekaly rehabilitace v dalších zdravotnických zařízeních, která měla kvůli koronaviru zakázány návštěvy.

Když se Joseph vrátil do domu s pečovatelskou službou Rosecastle, nesměl být kvůli riziku nákazy covidem-19 se svou manželkou Eve ve stejné místnosti, dokud se zcela nezotaví. Manželský pár, který oslavil 60leté výročí svatby, se nesměl ani osobně navštěvovat. Joseph a Eve si alespoň pravidelně volali, někdy až třikrát denně. Eve chodila také k venkovnímu oknu od Josephova pokoje.

Video natočili zaměstnanci domu s pečovatelskou službou

Američtí manželé však odloučení zvládli a po dlouhých 215 dnech se mohli opět setkat tváří v tvář a konečně se obejmout. Srdceryvné setkání Josepha a Eve po tak dlouhém odloučení natočili na video zaměstnanci pečovatelského domu. Toto video se prakticky přes noc stalo virálním, neboť se v současné době týká každého z nás.

“Ó můj bože,” řekla Eva, když zase uviděla svého manžela Josepha. “Nemyslel jsem si, že se sem ještě někdy dostanu. Tolik jsi mi chyběla,” zvolal radostně Joseph, když po dlouhých sedmi měsících odloučení zase objal svou ženu Eve.

Autor:
Publikováno: 26. 10. 2020 10:53 Nahlásit obsah