Jak může pomoct citrón v koupelně? Těchto 5 triků ocení každá domácnost

Jak může pomoct citrón v koupelně? Těchto 5 triků ocení každá domácnost Zdroj: Shutterstock

Pokud i u vás zavládla horečka v podobě úklidu celé vaší domácnosti, máme pro vás jeden velmi účinný trik, díky kterému bude vaše koupelna vypadat jako nová a navíc k tomu nebudete potřebovat žádné chemické přípravky.

Jedinou ingrediencí, kterou k podzimnímu úklidu budete potřebovat, je citrón. Ten má zázračné účinky, které nám pomáhají v oblasti zdraví, krásy i domácnosti. Jak nám tedy může citrón v úklidu koupelny posloužit?

Stopy po tvrdé vodě

Zaschlé kapky, které nejdou ničím odstranit? Zbavte se jich jednou provždy! Rozkrojte citrón na polovinu a jednou jeho půlkou potřete baterie, na kterých se tyto zaschlé kapky nachází. Šťávu z citrónu nechte působit nejlépe přes noc a poté setřete vlhkým ubrouskem a následně vyleštěte suchým hadříkem do sucha.

Mýdlové skvrny

Vezměte si citrón, rozkrojte jej na polovinu a do nějaké nádoby s rozprašovačem obě dvě poloviny vymačkejte. Pomocí rozprašovače citrónovou šťávu aplikujte například na sprchový kout, nechte nějakou chvíli působit a opláchněte.

Zdroj: Shutterstock

Zašlé spáry

Když se udělá nová koupelna, spáry mezi dlaždičkami krásně září bílou barvou, ovšem postupem času se dokonale bílé spáry přemění na šedivé a to už tak krásně nevypadá. Máme pro vás řešení - smíchejte citrónovou šťávu s trochou jedlé sody, tuto směs naneste na spáry, nechte půl hodinky působit a pomocí kartáče spáry vydrhněte.

Skvrny na oblečení

Objevily se na vašem oblíbeném tričku nevzhledné skvrny, kvůli kterým jej už nemůžete nosit? Smíchejte citrónovou šťávu se stejným podílem vody a místo, kde se fleky objevují, do této směsi na půl hodiny namočte. Poté dejte tričko vyprat klasickým způsobem a uvidíte, že po flecích nebude ani památky.

Zašlé bílé prádlo

I v tomto případě vám citrónová šťáva může pomoci. Jestliže ztratilo vaše bílé oblečení svou zářivou barvu, přidejte do pračky 1dcl citrónové šťávy a vyperte na požadovaný program. Bílá nebyla nikdy bělejší :-)

Autor:
Publikováno: 24. 2. 2022 12:40 Nahlásit obsah