Jak se zbavit skvrn na matracích bez praní? Známe jednoduché, ale účinné řešení

Jak se zbavit skvrn na matracích bez praní? Známe jednoduché, ale účinné řešení Zdroj: Shutterstock

Máte doma malé dítě, anebo chlupatého domácího mazlíčka? V tom případě jistě víte, o čem je řeč. Sem tam se stane menší nehoda a vy pak skvrny na matracích řešíte mnohem častěji, než byste chtěli. Pokud nechcete pokaždé, když si třeba vaše dítě nedopatřením "ucvrnkne", dávat celý potah matrace do pračky, zkuste tuto jednoduchou vychytávku!

Počůraná matrace bývá pohromou všech rodičů. Jak ji ale zase uvést do původního stavu? Sundejte z ní povlak a pokud se vám vleze do bubnu, vyperte jej v pračce. Když máte sušičku prádla, máte vyhráno. Jestli ne, bude to pro vás zvlášť na podzim a v zimě hodně tvrdý oříšek.

V případě, že vás nebaví předchozí postup neustále dokola opakovat, máme pro vás řešení, které vám hodně pomůže. A to hlavně v případech, kdy vás špinavé matrace trápí celkem často. Vyzkoušejte čistič matrací - ale ne ten z obchodu, vyrobte si jej z ingrediencí, které máte doma!

Výroba domácího čističe matrací

Pro výrobu domácího čističe na matrace budete potřebovat 200 mililitrů 3procentního peroxidu vodíku, 3 polévkové lžíce jedlé sody a několik kapek tekutého mýdla. Všechny tyto přísady dejte do lahve s rozpračovačem. Až tato směs přestane pěnit, nádobu můžete uzavřít a velmi lehce protřepat. A domácí čistič je hotový.

Zdroj: Shutterstock

Jak postupovat při čištění matrací

  1. Domácí čistič aplikujte vždy na suchou matraci. Pokud tedy chcete vyčistit matraci, kterou pročuralo dítě, neprve ji důkladně vysušte - například fénem nebo odvlhčovačem vzduchu.
  2. Poté na suchou matraci rozprašovačem rovnoměrně naneste domácí čistič.
  3. Čisticí směs nechte působit alespoň čtyři hodiny. V místnosti, v níž matraci čistíte, důkladně větrejte.
  4. Směs peroxidu vodíku, jedlé sody a tekutého mýdla začne působit a matrace bude po několika hodinách jako nová.
  5. Po čtyřech hodinách se přesvědčte, zda je matrace suchá. Jestliže ano, důkladně ji vysajte a poté ji můžete začít povlékat.
Autor:
Publikováno: 24. 5. 2022 11:02 Nahlásit obsah