Jak si usnadnit sušení prádla v sušičce: Nepřeplňujte buben, zapomeňte na aviváž a používejte tenisové míčky

Jak si usnadnit sušení prádla v sušičce: Nepřeplňujte buben, zapomeňte na aviváž a používejte tenisové míčky Zdroj: Shutterstock.com

Sušička prádla je neocenitelný vynález, který pravidelně používáme zejména s příchodem podzimních a zimních měsíců. Abyste měli při použití tohoto domácího pomocníka prádlo dokonale suché a nemuseli jste jej následně ani žehlit, vyplatí se vám dodržovat několik pravidel. Která z nich vám tedy usnadní sušení prádla v sušičce?

Oblečení při praní důkladně odstřeďte

Na závěr každého praní si na pračce nastavte co nejintenzivnější stupeň odstředění. Síla odstředění by měla překračovat ideálně jeden tisíc otáček za minutu. Vyprané prádlo bude minimálně navlhlé, díky čemuž se v sušičce snadněji a rychleji usuší.

Při praní prádla zapomeňte na aviváž

Jestliže perete prádlo v pračce a víte, že jej následně budete sušit v sušičce, do pračky nikdy nepřidávejte aviváž. Aviváž v prádle zadržuje vodu a sušení tak trvá delší dobu. Uvolňující se aviváž navíc zanáší filtr, což má za následek horší cirkulaci vzduchu, méně efektivnější sušení a v krajním případě i zničení sušičky.

Tip: Chcete-li, aby prádlo bylo měkké a poddajné, použijte místo aviváže při praní obyčejný ocet.

Zdroj: Shutterstock.com Buben sušičky nikdy nepřeplňujte

Nesnažte se na jeden zátah vysušit všechno prádlo, které vám právě vyprala pračka. Snažte se, abyste v bubnu sušičky nepřekročili doporučený objem prádla. V sušičce byste měli mít vždy dostatek volného místa, aby v ní plnohodnotně cirkuloval vzduch.

Používejte tenisáky nebo speciální míčky do sušičky

Kromě mokrého prádla do bubnu sušičky přidejte tři kusy speciálních tvrdých míčků do sušičky. Použít můžete také čisté tenisové míčky. Během sušení tyto míčky od sebe oddělují jednotlivé kusy oblečení, díky čemuž budou vaše oděvy rychleji suché, ovšem i nadýchané a méně pomačkané.

Zdroj: Shutterstock.com Prádlo vyndávejte ihned po vysušení

Chcete-li se vyhnout následnému žehlení, prádlo vydělávejte ze sušičky ihned po skončení konkrétního programu sušení. Horké oblečení vytahujte z bubnu postupně po jednom kuse a pečlivě jej skládejte. Každý poskládaný kousek ještě jemně uhlaďte rukou. Vaše oblečení bude díky tomuto postupu jako vyžehlené. 

Ne všechno prádlo patří do sušičky

Počítejte ovšem s tím, že ne všechen materiál oblečení patří do sušičky. Sušení v tomto elektrospotřebiči není vhodné pro hedvábné a krajkové prádlo, oblečení s plastovými zipy a nažehlovačkami, dámské punčochy a silonky, pogumované oblečení nebo neoprenové funkční prádlo.

Autor:
Publikováno: 29. 10. 2020 13:12 Nahlásit obsah