Jak zchladit nápoj za 2 minuty? Použijte trik s ledem a solí

Jak zchladit nápoj za 2 minuty? Použijte trik s ledem a solí Zdroj: Shutterstock

Během horkých letních měsíců to zažil každý. Vrátíte se domů z práce, nákupů nebo výletu a dali byste si dobře vychlazené nealko pivo nebo colu v plechovce. Jenže, co když jste je zapomněli dát předem chladit do ledničky? Žádný problém! Máme pro vás trik, jak zchladíte nápoj v plechovce za 2 minuty. Potřebujete k němu pouze led a kuchyňskou sůl.

Kombinace ledu a soli zchladí nápoj až o 20 stupňů Celsia

Pokud potřebujete zchladit v horku nápoj za 2 minuty, je to opravdu hračka. Na colu nebo nealko pivo v plechovce si připravte dostatečně velkou mísu, kterou z 1/3 napusťte studenou vodou. Následně do vody vsypte dostatečné množství kostek ledu a přidejte 4 polévkové lžíce soli.

Do mísy s ledem a solí následně vložte nápoj v plechovce, který má pokojovou teplotu a který chcete zchladit. Počkejte 2 minuty a poté si již můžete vychutnat vychlazenou limonádu či pivo.

Díky tomuto triku zchladíte nápoj za 2 minuty až o 20 stupňů Celsia. Zajímá vás, na jaké bázi trik s ledem a solí vlastně funguje? Sůl snižuje bod tání ledu, v důsledku čehož teplota vody rychleji klesá pod bod mrazu. Plechovka je celou svou plochou obklopena směsí vody a soli, kterou lze tedy považovat za perfektní chladící prostředek.

Další tipy, jak v horku rychleji zchladit nápoj

Namočte papírovou kuchyňskou utěrku do vody a s její pomocí obalte plechovku s limonádou, kterou následně dejte do mrazáku. Tento fígl urychlí chlazení nápoje.

Nemáte k dispozici mrazničku, led ani sůl? Obalte plechovku či láhev s nápojem mokrou bavlněnou utěrkou. Poté je postavte do průvanu nebo na místo, kde hodně fouká. Tento trik chlazení nápojů používaly zejména naše prababičky.

Zdroj: Simplemost.com, YouTube.com

Autor:
Publikováno: 7. 7. 2021 09:50 Nahlásit obsah