Letní kuchyně na zahradě: Proměňte svůj sen ve skutečnost

Letní kuchyně na zahradě: Proměňte svůj sen ve skutečnost Zdroj: Shutterstock.com

Sníte o tom, že si na zahradě postavíte venkovní kuchyni, ve které budete během letních měsíců vařit a grilovat? Pokud máte šikovného partnera či manžela, tuto letní kuchyni si můžete společnými silami postavit i svépomocí. Inspirujte se následujícími venkovními kuchyněmi, ve kterých je vaření na čerstvém vzduchu jedna velká radost.

Vaření pod širým nebem: Opravdový zážitek

Venkovní kuchyni využijete hlavně na sklonku jara, v průběhu celého léta a začátkem podzimu. Můžete v ní nejen pod širým nebem vařit a grilovat. Právě díky letní kuchyni proměníte svou zahradu či terasu v úžasné místo, kde budete velmi ráda trávit svůj volný čas s celou svou rodinou a přáteli.

Letní kuchyně může mít spoustu podob. A to zvlášť, když ji děláte svépomocí. Jestli nad venkovní kuchyní uvažujete i vy, zkuste se inspirovat následujícími letními kuchyněmi, jejichž realizace se povedla na jedničku s hvězdičkou.

Zdroj: Shutterstock.com

Letní kuchyně svépomocí: Co je nejdůležitější?

Pokud se rozhodnete, že si postavíte letní kuchyni svépomocí, měla byste se zamyslet nad celou řadou věcí. Pro venkovní kuchyni si v prvé řadě vyberte takové místo, které vám zajistí co nejvíc soukromí a pro které byste jinak neměla žádné využití. Důležité také je, aby byla letní kuchyně dobře přístupná z vašeho domu.

Při stavbě letní kuchyně svépomocí je důležitý také materiál. Velmi oblíbené jsou především klasické cihly, dále kámen a také zdivo v kombinaci se dřevem. Pracovní deska by měla být z kamene nebo dlažby. Podlaha venkovní kuchyně musí být rovná a protiskluzová, volba materiálu opět záleží na vašem vkusu.

Na co se také vyplatí myslet: I když je letní kuchyně otevřená, měla by být zastřešená. Umístěte ji proto ideálně pod pergolu se střechou ze dřeva nebo třeba pálených tašek. Pokud budete mít venkovní kuchyni bez elektřiny a spotřebičů, není to samozřejmě podmínkou.

Zdroj: Shutterstock.com

Vybavení letní kuchyně: Bez krbu či grilu ani ránu

Co by v letní kuchyni rozhodně nemělo chybět? Jejím středobodem je krb, gril ale také pec na chleba nebo udírna. Pokud do letní kuchyně přivedete vodu a elektřinu, můžete si dopřát ještě větší komfort. A to třeba:

  • klasický sporák
  • sporák s litinovou deskou
  • troubu
  • ledničku
  • vinotéku
  • ve zdi zabudovanou pípu na pivo

Zdroj: Reverbsf.com Díky letní kuchyni si vychutnáte své kulinářské umění přímo na zahradě. Určitě s námi souhlasíte, že připravovat jídlo pod širým nebem je jedna velká radost, ale užít si při tom pohodové chvíle se svou rodinou a přáteli je ještě větší zážitek.

Autor:
Publikováno: 31. 5. 2019 14:00 Nahlásit obsah
Loading...