Luxusní proměna kuchyně: Britské mamince stačilo pouhých 4 500 korun

Luxusní proměna kuchyně: Britské mamince stačilo pouhých 4 500 korun Zdroj: Latestdeals.co.uk

Když si anglická maminka Rachel Marstonová v srpnu 2019 koupila se svým partnerem dům v Manchesteru, měla velkolepé plány, že jej přebuduje dle vlastního vkusu. Jako pěst na oko jí připadala hlavně kuchyně s červenými obkladačkami, kterou nemohla vystát. Díky své šikovnosti ji svépomocí proměnila v přepočtu za pouhých 4 500 korun.

Byla nešťastná hlavně z původní kuchyně

Rachel Marstonová si se svým partnerem a dvěma dětmi vyzvedli v srpnu 2019 klíče od domu, který si koupili v obci Mossley v britském Manchesteru. Mladá maminka měla velkolepé plány, že nový dům přetvoří k obrazu svému.

Finance, které si na nové zařízení domu vyčlenila, však musela dát na nečekanou rekonstrukci střechy a nákup nového kotle. Rachel si přála proměnit hlavně nemoderní kuchyni, u které ji vadily zejména červené obkladačky, béžová dlažba a netradiční styl kuchyňských skříněk.

Zdroj: Latestdeals.co.uk “Myslela jsem si, že se s touto kuchyní spokojím, než si budeme moci dovolit novou. Ale mýlila jsem se. Čím víc jsem v ní vařila, tím víc jsem ji nenáviděla. Bylo mi špatně hlavně z pohledu na ty červené obkladačky, bolely mi z nich oči,” řekla 27letá žena.

Proměna kuchyně vyšla na pakatel

Jelikož by za novou kuchyni dala až 15 tisíc liber, rozhodla se, že kuchyňskou linku, obklady i dlažbu promění svépomocí. Celá proměna kuchyně v novou, luxusnější Rachel Marstonovou vyšla na pouhých 150 liber, tedy v přepočtu 4 500 korun. Jak se jí to povedlo?

Zdroj: Latestdeals.co.uk K celé proměně své kuchyně, kterou chtěla především zjemnit a prosvětlit, potřebovala pouze několik štětců, malířský váleček a malířskou pásku. Dále si pořídila černou matnou barvu ve spreji, černou spárovací tužku, bílou barvu na obklady a dlažbu a plastovou šablonu na dlažbu.

Zdroj: Latestdeals.co.uk Nejtěžší byla nová dlažba

Při proměně kuchyně kompletně přetřela kování kuchyňských skříněk černou barvou. Na bílo zase natřela červené obkladačky za kuchyňskou linkou, jejichž spáry namalovala na černo. Poté se pustila do proměny podlahy.

Zdroj: Latestdeals.co.uk “Natírání dlažby pro mě bylo nejpracnější. Nejprve jsem podlahu natřela na bílo a poté jsem na dlaždice pomocí šablony nanášela vzor,” doplnila mladá britská maminka. V každém případě se jí proměna kuchyně velmi podařila a za nás získává palec nahoru.

Autor:
Publikováno: 26. 1. 2021 12:06 Nahlásit obsah