Mamince Caroline Eyles vadily fotky dokonale naklizených domovů na sociálních sítích. „Bydlenkám“ poslala jasný vzkaz

Mamince Caroline Eyles vadily fotky dokonale naklizených domovů na sociálních sítích. „Bydlenkám“ poslala jasný vzkaz Zdroj: Facebook.com | While I Think Of It

Také vás štvou perfektně naklizené domovy, které některé ženy sdílejí na sociálních sítích? Rozhodně v tom nejste sama. Na protest proti takzvaným „bydlenkám“ se vydala také britská maminka Caroline Eyles, která ukázala, jak vypadá pravá realita. Svým postojem vzbudila obrovský rozruch.

Na internetu se každý ukazuje v lepším světle

Na sociálních sítích se snad každý snaží ukazovat v tom nejlepším světle. Extrémní případy předvádějí, že mají toho nejlepšího partnera pod sluncem, práci snů a naprosto dokonalý domov. A právě fotky perfektně naklizených domovů a zdánlivě šťastných a spokojených rodin pořádně naštvaly britskou maminku Caroline Eyles, která vlastními snímky na své facebookové stránce While I Think of It demonstrovala, že pravda je úplně někde jinde.

Zdroj: Facebook.com | While I Think Of It Máme tendenci se častěji srovnávat s ostatními

Online svět nám přináší spoustu výhod, ale i spoustu nových problémů, které mají negativní dopad na naši náladu i psychické rozpoložení. I vlivem sociálních sítí se častěji porovnáváme s ostatními.

A právě ženy, které mají na starosti nejen práci, ale i děti a domácnost, v důsledku tohoto srovnávání častěji upadají do depresí. Mají zkrátka pocit, že na rozdíl od ostatních nestíhají a že nejsou dost dobré ani jako matky, ani jako hospodyně.

Zdroj: Facebook.com | While I Think Of It Nepořádek k domovům, kde žijí malé děti, zkrátka patří

Realita ovšem bývá jiná, než jak ji vykreslují některé velmi snaživé ženy na sociálních sítích. Na tuto skutečnost fotkami na své facebookové stránce While I Think of It upozornila i Caroline Eyles, která poukazuje, že nepořádek ke šťastným domovům zkrátka patří. A to zvlášť, když máte malé děti, které stále dokola vymýšlejí lotroviny a produkují stále nový a nový nepořádek.

„Ráda bych použila nějakou výmluvu, proč máme doma takový chaos. Ale řeknu vám pravdu: Máme dvě děti. Rodičovství není opravdu snadné, je to ta nejtěžší práce na světě. Co je ale podstatné, je změna tempa. Je důležitější si umět odpočinout a užít si čas s dětmi, nežli jenom uklízet a stále se věnovat domácnosti,“ říká Caroline Eyles, jejíž postoj mimo jiné odpovídá oblíbenému českému rčení „bordel v bytě, šťastné dítě“.

Zdroj: Facebook.com | While I Think Of It Žena vzkazuje ostatním maminkám, že v tom nejsou samy

Caroline Eyles říká, že by se ženy neměly snažit být na sto procent dokonalé. V opačném případě vyhoří. „Proč jsem fotky nepořádku u nás doma sdílela? Myslím si, že každá z nás potřebuje znát realitu. Díky tomu na sebe nebudeme vyvíjet tak obrovský tlak v touze po naprosté dokonalosti. Dělejme jen to, co chceme, jedině tak budeme šťastné,“ myslí si Caroline.

Tato žena zároveň kritizuje dokonale naklizené domácnosti, jejichž fotky jsou nejčastěji k vidění na Facebooku a Instagramu. „Je to pouhá fikce. Jde o sdílení falešných obrazů reality, které způsobují, že se ostatní lidé cítí špatně,“ upozorňuje dále britská maminka.

Autor:
Publikováno: 9. 3. 2020 09:55 Nahlásit obsah