Nekvete vám orchidej? Tři stroužky česneku ji donutí opět vykvést

Nekvete vám orchidej? Tři stroužky česneku ji donutí opět vykvést Zdroj: Shutterstock.com

Jak je to dlouho, co kvetla vaše oblíbená orchidej? Jestli vám tato vznešená pokojová rostlina dělala svými květy potěchu už před několika měsíci, měli byste ji v jejím opětovném rozkvětu něčím podpořit. Nejlepším řešením je použít česnek, který díky obsaženým látkám orchidej donutí, aby znovu vykvetla. Jak tedy na to?

Orchidej kvete delší dobu, ale jenom párkrát do roka

Orchidej a zvlášť její pestrobarevné květy patří k nejvznešenějším ozdobám interiéru. Tato oblíbená pokojová rostlina kvete v průměru tři měsíce. Poté, co odkvete, dokáže se odmlčet na dlouhé týdny až měsíce. Často ani poté nenasadí květy, a tak vám doma zůstane strohá rostlinka s kořínky a robustními listy.

Zdroj: Shutterstock.com V domácích podmínkách orchideje kvetou dvakrát až třikrát do roka. Jistě jste se už sami přesvědčili o tom, že v tomto případě jenom čekat nestačí. Zvlášť když už začínáte pochybovat, zda vaše orchidej ještě někdy rozkvete. Proto ji zkuste donutit vykvést za použití obyčejného česneku.

Česnek jako hnojivo: Pomůže orchidejím ke krásným květům

O česneku je známo, že působí blahodárně na lidské tělo. Příznivé účinky má ovšem i na rostliny, a to orchideje nevyjímaje. Pokud česnek použijete jako hnojivo, pomůžete tím u orchidejí stimulovat zdravé kvetení. Z česneku si proto vytvořte česnekový extrakt, který orchideji dodejte přímo ke kořínkům.

Zdroj: Shutterstock.com

Co budete potřebovat:

  • 3 stroužky česneku
  • 1 litr vody
  • hrnec s pokličkou
  • větší plastovou mísu

Postup:

  1. V hrnci převařte 1 litr vody. Hrnec následně odstavte a vodu nechte vychladnout.
  2. Do studené, převařené vody prolisujte 3 stroužky česneku.
  3. Hrnec přikryjte pokličkou a vodu s česnekem nechte 24 hodin odstát.
  4. Česnekovou vodu sceďte a přelijte ji do větší plastové mísy.
  5. Do mísy s česnekovým extraktem ponořte orchidej, a to i v ochranném obalu.
  6. Orchidej nechte v tomto extraktu máčet zhruba 20 až 30 minut. Následně ji z misky vyjměte a nechte okapat.

Zdroj: Shutterstock.com Tento postup opakujte jednou měsíčně, rozhodně ne častěji. Už po druhé proceduře byste si měli všimnout toho, že se na orchideji objevují puky, čímž tato rostlinka nasazuje na květy. Česnek je zkrátka zárukou toho, že se opět budete moci těšit z bohaté záplavy orchidejových květů.

Autor:
Publikováno: 18. 4. 2019 14:00 Nahlásit obsah