Od úterý budeme moci sportovat bez roušek. Od čtvrtka se otevřou další prodejny

Od úterý budeme moci sportovat bez roušek. Od čtvrtka se otevřou další prodejny Zdroj: Shutterstock.com

Vláda dnes oznámila, že od čtvrtka by lidé mohli jít nakoupit do hobbymarketů i do prodejen jízdních kol. Prodejci však musí zajistit, aby byla u vchodu dezinfekce a rukavice pro ochranu rukou. Zazněly však i slova ohledně promoření populace koronavirem.

„Chceme chránit občany, nejzranitelnější skupiny, ale do jisté míry ta nemoc projde populací,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Dle slov epidemiologa Romana Prymuly se podařilo síření koronaviru stabilizovat tak, aby to nemělo exponenciální charakter.

Od úterý už budeme moci jezdit na kole a sportovat v lese bez roušek. Zároveň se také uvolňují venkovní sportoviště, nepůjde však o kolektivní sporty, ale jen o ty individuální, jako je například tenis. Od úterka se otevřou i sběrny a výkupny surovin a kompostárny.

Zdroj: Shutterstock.com Jak bylo napsáno v úvodu článku, od čtvrtka by se měly otevřít i prodejny hobbymarketů, stavebnin, železářství a prodejny jízdních kol. Je však velmi důležité, aby prodejci dodržovali přísná hygienická opatření.

Dle slov vicepremiéra vlády Karla Havlíčka by další změny mohly přijít v úterý po Velikonocích. Nepůjde však o žádné masivní otevírání obchodů, ale spíše o postupný a pozvolný proces.

Autor:
Publikováno: 6. 4. 2020 18:42 Nahlásit obsah