Video ukazuje život běžné ženy v Československu roku 1965. Měnila byste s ní?

Video ukazuje život běžné ženy v Československu roku 1965. Měnila byste s ní? Zdroj: Shutterstock

Život vdané ženy, která musí chodit do práce, starat se o děti a také o domácnost, byl v roce 1965 v Československu i s ohledem na pracovní soboty velmi hektický. Podívejte se na dobovou reportáž a udělejte si sami obrázek o tom, jestli se v životě žen od té doby opravdu něco změnilo, nebo vše zůstalo při starém.

Jste vdaná, máte děti a zároveň pracujete? V tom případě máte možná často pocit, že chodíte ze směny do směny. Práce a starostlivost o děti a domácnost je i pro spoustu dnešních žen něco jako začarovaný kruh. Právě ze starostí běžných dnů ženy vyskočí pouze výjimečně, aby si udělaly čas pro sebe a na chvíli si oddechly.

Zajímá vás, jak to měly naše maminky a babičky? Podívejte se na krátké video, které pojednává o životě běžných žen v Československu v roce 1965. I tehdy ženy řešily práci, domácnost i péči o děti a do postele se po celodenním maratonu často dostaly až v nočních hodinách. K jejich neprospěchu byly v tehdejším Československu také pracovní soboty. Tyto ženy tedy měly pracovní volno pouze o nedělích.

Vstávat brzy ráno, připravit snídani a svačiny dětem do školy, vypravit děti, běžet do práce, po práci nakoupit, uvařit, uklidit a udělat s dětmi úkoly. Tento nekonečný koloběh zná velmi dobře spousta zaměstnaných žen-maminek. A to i v dnešní době.

Jaký pocit máte z videa o životě běžných žen v Československu v roce 1965? Myslíte si, že se od té doby v životech žen něco výrazněji změnilo, nebo máte pocit, že i dnešní ženy se pohybují v začarovaném kruhu povinností? Napište nám svůj názor do komentářů.

Zdroj: YouTube.com

Autor:
Publikováno: 11. 1. 2022 09:36 Nahlásit obsah