Vodka jak ji neznáte: Jako všestranný pomocník v domácnosti

Vodka jak ji neznáte: Jako všestranný pomocník v domácnosti Zdroj: Shutterstock

I když možná patříte k zapřísáhlým abstinentům, láhev vodky by vám doma neměla rozhodně chybět. Tento alkoholický nápoj můžete využít úplně jinak, než bývá běžným zvykem. V takové domácnosti má totiž vodka velmi široké využití a mnohdy svými účinky překoná i špičkové čisticí prostředky.

Zbavte se pachu z cigaret a skvrn na čalounění

Vadí vám pach z cigaret? Pak na zdroj zápachu, jako třeba na oblečení, gauč nebo sedačku v autě, „zaútočte“ vodkovým postřikem. Jak na to? Do rozprašovače vlijte směs z čisté vody a vodky v poměru 1:1 a poté touto směsí zdroj zápachu rovnoměrně postříkejte. A navíc: pokud máte sedačky v autě flekaté, zabijete dvě mouchy jednou ranou. Vodkový postřik totiž vaši sedačku zbaví i nevzhledných skvrn.

Zdroj: Shutterstock

Využijte antibakteriální a dezinfekční účinky vodky

To, že má vodka antibakteriální a dezinfekční účinky, můžete využít v mnohem směrech. Pokud vám zapáchají boty, vystříkejte si je rozprašovačem naplněným čistou vodkou a nechte je vyschnout. Když si chcete vzít následující den tričko, které jste na sobě měli už pár hodin, také jej postříkejte vodkou – zničíte tím bakterie, které způsobovaly nepříjemný zápach.

Vyčistěte koupelnu i okna

Čistou vodkou zničíte také plíseň v koupelně nebo vybělíte spáry mezi kachličkami. Vodkou v rozprašovači daná místa nejprve postříkejte, nechte pár minut působit a pak vydrhněte kartáčem. Toužíte i po oknech a zrcadlech bez šmouh? Tento sen vám splní právě vodka. Naneste ji na čistý měkký hadřík a okno nebo zrcadlo s ním pečlivě vyleštěte.

Zdroj: Shutterstock

Dejte řezaným květinám vodkovou výživu

Dostala jste od partnera pugét květin a chcete se z něj těšit co nejdéle? I v tomto případě sáhněte po vodce. Květiny dejte do vázy s vodou, přidejte několik kapek vodky a čajovou lžičku cukru. Čerstvou vodu s vodkou a cukrem přitom obměňujte každý den. Jaké je tajemství této vodkové výživy? Vodka zabrání tomu, aby se ve vodě množily bakterie, cukr zase květinám dodá potřebnou výživu.

Vsaďte na vodkový repelent

Nemáte u sebe zrovna klasický repelent a chystáte se do míst, kde vám hrozí, že budete obtěžováni komáry nebo klíšťaty? Vsaďte na vodku, která vás před tímto dotěrným hmyzem ochrání. Vodkou si postříkejte krk, zápěstí, podpaží a podkolenní jamky a bez obav vyrazte do přírody.

Autor:
Publikováno: 16. 4. 2021 10:20 Nahlásit obsah