Kategorie Hobit

Článek
Hobit: Jak dnes vypadají hlavní představitelé?
Hobit: Jak dnes vypadají hlavní představitelé? Psal se rok 2012 a miliony fanoušků po celém světě netrpělivě očekávaly premiéru prvního dílu Hobita - trilogie, díky které jsme se opět mohli podívat na osudy Tolkienovy Středozemě. Jak se od dob natáčení herci změnili a jak se jim po úspěchu Hobita daří?
Článek
Jak vypadají slavné filmy bez speciálních efektů?
Jak vypadají slavné filmy bez speciálních efektů? Filmový průmysl ušel od svého vzniku pořádný kus kupředu a téměř v každém filmu dnes narazíme na digitální efekty, které vznikají za pomocí počítače. Herci tak natáčí před zeleným plátnem a často hrají "do prázdna". Zajímá vás, jak takové filmy vznikají?
Článek
Hobití vesnička skutečně existuje a my víme kde!
Hobití vesnička skutečně existuje a my víme kde! Pokud jste fanoušky hobitů, rozhodně vás zaujme tato hobití vesnička. Nachází se kde jinde než na Novém Zélandu ve vesnici jménem Matamata. Původně byla postavena jen kvůli natáčení, ale díky velkému zájmu nadšenců a fanoušků, ji zde filmaři nechali a stala se velkou turistickou atrakcí.
Článek
Nejlepší filmy roku 2014
Nejlepší filmy roku 2014 Rok 2014 je už definitivně za námi. Ani tento rok filmoví tvůrci nelenili a naservírovali nám spoustu skvělých filmových novinek. Pokud jste tedy naladěni na pohodový večer s dobrým filmem, můžete se inspirovat naším seznamem nejlepších filmů roku 2014.
Článek
Nejlepší knihy, které by si měl každý alespoň jednou přečíst
Nejlepší knihy, které by si měl každý alespoň jednou přečíst Velmi populární zahraniční web goodreads.com, kde se scházejí milovníci knih a literatury, má na svědomí žebříček knih, které by si měl každý alespoň jednou přečíst. Hledáte tip na knihu na koupaliště, k rybníku, nebo na přibalení do kufru na dovolenou? Nechte se inspirovat!