6 tajemství úspěšného hubnutí. Jak na to?

6 tajemství úspěšného hubnutí. Jak na to? Zdroj: Shutterstock

S přicházejícím novým rokem přicházejí také nová a nová předsevzetí, která se, v případě žen, velmi často týkají právě hubnutí. Patříte mezi ně? Pak byste měly zpozornět. Máme pro vás 6 tajemství, díky kterým bude cesta za štíhlejší postavou zas o něco jednodušší.

Postupujte po krůčcích

V prvních dnech bývají dietáři extrémně přísní. Vyřadí všechno sladké, tučné a smažené, které u nich bylo na denním pořádku a začnou ve velkém zařazovat do jídelníčku ovoce, zeleninu, kuřecí na vodě a celozrnné pečivo. Věřte ale, že ani to není úplně správné. Tělo zažívá v tu chvíli veliký šok a bude na to také odpovídajícím způsobem reagovat. Mnohem lepší je začít postupně do svého života zařazovat drobnější změny. Vy i vaše tělo si budete na nový režim zvykat mnohem lépe.

Sledujte své pokroky

Abyste byly ve svém úsilí stále motivovány, je nutné sledovat pravidelně své pokroky. Stanovte si jeden den v týdnu, kdy zkontrolujete, jak vám hubnutí jde. Rozhodně se nevažte každý den! Mimo jiné – na váhu se spoléhejte minimálně – pro sledování pokroků raději sledujte měnící se míry. Můžete si také pravidelně pořizovat fotografie, které budete moci mezi sebou porovnat.

Zdroj: Shutterstock

Hýbejte se

Správná a zdravá strava tvoří 70 % úspěchu. Zbývajících 30 % pak připadá na pravidelný pohyb. Nemusíte okamžitě lámat olympijské rekordy a v posilovně makat do omdlení. Zvláště pokud jste předtím necvičily, je nutné pohyb zařazovat postupně. Začněte chodit pěšky, místo výtahu si schody vyběhněte a postupně zařaďte nějakou fyzickou aktivitu, která vás především bude bavit. Eliminujete tím riziko, že se pro vás sport stane nutným zlem, které si musíte v rámci své diety odkroutit.

Najděte někoho, kdo vás bude podporovat

Důležitým faktorem je, abyste ve svém okolí měly někoho, kdo vás ve vaší cestě za zdravější a štíhlejší figurou bude podporovat. Může to být partner, nejlepší kamarádka nebo třeba rodiče. Budou se vám hodit zejména ve chvílích, kdy budete mít chuť se na všechno vykašlat.

Zdroj: Shutterstock

Naslouchejte svému tělu

I když si v časopise přečtete úžasný článek o ženě, která shodila 50 kilogramů tím, že jedla spousty masa a vynechala přílohy i pečivo, neznamená to, že i vy tak příjemně a pohodlně zhubnete. Každé tělo funguje trošku jinak, a proto je třeba mu naslouchat. Někomu vyhovuje jíst pětkrát denně, někomu stačí jídla tři. Někdo si vystačí i s menším příjmem masa, někdo si ho bez problému dá k obědu i k večeři.

Nebojte se říci si o pomoc

Tato rada jde ruku v ruce s tou předchozí. Ne všichni jsme odborníci na výživu a není ostuda se někoho chytřejšího zeptat na radu. Výživový poradce vám pomůže s tím, abyste jedly zdravě a vyváženě. Tady si však dejte pozor a dobře si prostudujte jeho reference. Ten správný vás nikdy nenechá hladovět a nebude vás nutit do razantních opatření jako je například vynechávání příloh.

Autor:
Publikováno: 15. 12. 2021 09:16 Nahlásit obsah