7 nejlepších přírodních spalovačů tuků, které fungují. Zeštíhlující program vás díky nim vyjde na pár korun

7 nejlepších přírodních spalovačů tuků, které fungují. Zeštíhlující program vás díky nim vyjde na pár korun Zdroj: Shutterstock.com

Dali jste se na hubnutí a zdravý a vyvážený jídelníček kombinujete s pravidelným pohybem? Aby vám šly přebytečné kilogramy lépe dolů a tuky jste přeměnili ve svaly, pomohou vám také přírodní spalovače tuků. Přinášíme vám přehled těch nejúčinnějších, díky kterým získáte tělo snů. Na které přírodní spalovače tuků se můžete jednoznačně spolehnout?

Káva

Pokud hubnete, rozhodně si nemusíte vyčítat, když si každý den dopřejete dva až čtyři šálky kávy, a to raději bez mléka. Káva totiž obsahuje kofein, který dokáže zrychlit metabolismus až o 11 procent a spalování tuků dokonce až o 29 procent. Namísto doplňků stravy se do těla lépe vstřebává právě kofein z kávy. Jestli se chystáte cvičit, není od věci, když si dáte zhruba hodinu před touto fyzickou aktivitou silnější espresso.

Zelený čaj

Kromě kofeinu patří k nejlepším přírodním spalovačům tuků jednoznačně zelený čaj. Efektivní spalování tuků u sebe můžete podpořit již dvěma šálky zeleného čaje denně. Zelený čaj obsahuje vysoké množství antioxidantu ECGC (epigalokatechinu galátu), který zvyšuje v těle hladinu hormonu noradrenalinu. Úkolem tohoto hormonu je spalovat tuk zejména v oblasti břicha.

Zelený čaj rovněž zrychluje činnost metabolismu, díky čemuž zvyšuje denní energetický výdej a podporuje tak hubnutí. Obsahuje rovněž látky, které zpomalují ukládání tuku v těle.

Zdroj: Shutterstock.com Guarana

K oblíbeným přírodním spalovačům tuků patří také guarana. Jde o rostlinu, která obsahuje vysoké množství kofeinu. Používá se nejen k efektivnímu spalování tuků, ale i ke snížení chuti k jídlu, zrychlení metabolismu, a tím pádem k celkovému hubnutí. Jelikož je guarana bohatá na kofein, je třeba velmi dbát na její přesné dávkování.

Chilli papričky

Pokud si připravujete něco dobrého k obědu, nezapomeňte k dochucení pokrmu použít chilli papričky. Za pálivost a ostrou chuť této zeleniny totiž může látka kapsaicin, která patří k nejúčinnějším přírodním spalovačům tuků. Kapsaicin tedy spaluje tuky a snižuje hromadění tukových zásob v těle, navíc také výrazně zrychluje metabolismus.

Zdroj: Shutterstock.com Skořice

Skořice patří k aromatickému koření, které naprosto skvěle spaluje tuky. Efekt jejího užívání je viditelný zejména v obvodu pasu. Skořice umí rovněž snížit nepříznivé účinky konzumace tučných potravin. Měla by se ovšem konzumovat s mírou. Skořici by se měli vyhnout lidé s onemocněním jater a rovněž lidé, kteří užívají léky na ředění krve. 

Grapefruit

Několikrát do týdne si dopřejte také grapefruit. Toto citrusové ovoce totiž patří k výborným přírodním spalovačům tuků. Z jakého důvodu? Jeho pravidelná konzumace zrychluje metabolismus, podporuje spalování tuků a potlačuje chuť k jídlu. Konzumace grapefruitu vás navíc zbaví hladu a rovněž efektivně sníží pocit cukru v krvi.

Ananas

Dalším oblíbeným přírodním spalovačem tuků je ananas. Toto tropické ovoce obsahuje enzym bromelain, který omezuje ukládání tuku v těle a který podporuje vylučování tuku z organismu. Není proto od věci, když si ananas dopřejete sem tam na svačinku.

Autor:
Publikováno: 17. 2. 2021 11:00 Nahlásit obsah