Dala jste se na hubnutí? Nevěřte číslům, která vidíte na váze

Dala jste se na hubnutí? Nevěřte číslům, která vidíte na váze Zdroj: Dailymail.co.uk

Dala jste si novoroční předsevzetí, že zhubnete? V tom případě jste si jistě naordinovala pestrý a vyvážený jídelníček i pravidelný trénink. Určitě své úspěchy, či případné neúspěchy kontrolujete na váze. Číslům, která při vážení vidíte, byste ale neměla stoprocentně věřit, protože neříkají pravdu o vaší skutečné kondici a zdraví!

Hmotnost ženského těla je kolísavá

Je tu nový rok a mnohé z nás si daly za cíl na sobě tvrdě zapracovat a zhubnout nějaké to kilo. Ať už na sobě budeme makat sebevíc, neměly bychom se příliš ohlížet na čísla, která nám ukazuje váha. Hmotnost ženského těla je velmi kolísavá, mění se v průběhu menstruačního cyklu i během dne, kdy naše tělo zadržuje více vody. 

"Neexistuje žádná dokonalá váha. Není tu žádné "kouzelné" číslo, které nás udělá šťastným nebo fit. Číslo na váze nikdy nereprezentuje skutečnost, jak na sobě tvrdě makáte," upozorňuje britská dietoložka Leanne Wardová s tím, že úspěchy svého úsilí na sobě můžeme měřit jinak. A to přeměřením jednotlivých partií pomocí pásky anebo tím, že dopneme džíny, které nám dřív byly malé.

Nárůst hmotnosti až o dva kilogramy během dne

Že bychom neměly číslům na váze příliš věřit, ostatně tato 28letá britská dietoložka ukázala sama na sobě. Během 18 hodin se celkem čtyřikrát převážila a názorně předvedla, jak ženské tělo dokáže během necelého jednoho dne přibrat více než dva kilogramy. Fotokoláž svého různě vážícího těla následně vyvěsila na svém Instagramu, kde svým počinem vyvolala obrovskou vlnu zájmu.

Zdroj: Dailymail.co.uk "Stály jste někdy na váze a cítily jste, jak se vaše srdce potápí? Jsem s vámi! Zkuste raději najít jiný způsob, jak měřit svoje zdraví a štěstí! I z mé fotokoláže přece vidíte, jak může naše váha kolísat i za méně než 24 hodin. Naše těla totiž během dne ráda zadržují vodu. To je důvod v rozdílných hmotnostech při vážení. Proto byste neměly vahám tolik důvěřovat," podotýká britská dietoložka.

Váha nereprezentuje to, jak na sobě makáme

Podle Leanne Wardové číslo na váze nikdy nereprezentuje to, jak na sobě tvrdě makáme. Mohou nastat dny, kdy dřeme v posilovně, a při převážení jsme zase o něco těžší. Naopak někdy pověsíme sport na hřebík, zhřešíme třeba čokoládou, ale naopak vážíme méně.

Zdroj: Dailymail.co.uk "Myslete na to, že vaše hodnota není určována číslem. Jde pouze o nepřesné vyjádření vašeho zdraví. Zaměřte se na něco jiného než na číslo na váze. Své zdraví a vitalitu raději sledujte podle své energie, nálady, kvality spánku, střevních pochodů či případného stresu. To vše odráží vaše celkové zdraví mnohem víc než hloupé číslo na váze," vysvětluje Leanne Wardová.

Autor:
Publikováno: 8. 1. 2019 10:08 Nahlásit obsah