Herečka Rebel Wilson zhubla 30 kilogramů. I díky redukční dietě, jejíž základ před sto lety vytvořil lékař z Karlových Varů

Herečka Rebel Wilson zhubla 30 kilogramů. I díky redukční dietě, jejíž základ před sto lety vytvořil lékař z Karlových Varů Zdroj: Shutterstock

Australskou herečku Rebel Wilson ještě nedávno každý znal jako blonďatou baculku, která byla díky svým nadbytečném kilům ve filmech nepřehlédnutelná. Po čtyřicítce však šla tato krásná žena do sebe a rozhodla se pro radikální změnu životosprávy. Výsledkem je, že Rebel Wilson dosud zhubla 30 kilogramů a vypadá fantasticky. Co vše jí pomohlo?

Australská herečka vypadá v současnosti lépe než kdy předtím

Rebel Wilson, která si zahrála třeba ve filmech Ženy sobě, Pařmeni, Jak porodit a nezbláznit se, Pot a krev, Králíček Jojo nebo Cats, byla vždy známá svou postavou krev a mlíko. Když tato slavná herečka, která se narodila v australském Sydney roku 1980, oslavila 40. narozeniny, rozhodla se, že půjde cestou radikální proměny.

Rebel Wilson zásadním způsobem změnila životosprávu, což se jí rozhodně vyplatilo. Zhubla více než 30 kilogramů své váhy a v současnosti vypadá lépe než kdy předtím. 

Pro Rebel Wilson je pravidelný pohyb základ

Australská herečka Rebel Wilson byla obézní snad celý život. Kila navíc jí nevadila a byla s nimi spokojená. V roce 2020 si však řekla, že by nebylo od věci několik kilogramů zhubnout, protože se chce cítit zdravěji. 

Rebel Wilson se dala v prvé řadě na cvičení. Osvědčily se jí dlouhé svižné procházky, jóga, plavání, box, kruhový trénink, silové cvičení s těžkými vahami či trénink s lany. Tato cvičení mezi sebou pod dohledem trenéra pravidelně kombinuje. Co se změny jídelníčku a pitného režimu týče, rozhodla se jít cestou moderní verze Mayrovy metody, díky které šla nadbytečná kila rychleji dolů. 

Mayrova metoda (neboli Mayrova dieta) je redukční léčba nadváhy, kterou vyvinul karlovarský lékař Franz Xaver Mayr (1857-1965). Tato sto let stará odtučňovací kúra, během které doktor Mayr krmil své klienty vodou, mlékem a malým množstvím sucharů a honil je na dlouhé procházky po horách, je již ale přežitá.

Herečka dodržuje moderní verzi Mayrovy diety: Jaká je její podstata?

Herečka Rebel Wilson konkrétně zvolila moderní verzi Mayrovy metody, při níž můžete mít maximální denní příjem 1500 kcal (6200 kJ). Tato redukční dieta vychází z pravidelné konzumace tří porcí denně, snížení příjmu cukru a mléčných potravin a zvýšení příjmu celozrnných potravin. V rámci moderní Mayrovy metody je důležité jíst dostatek ovoce a zeleniny a také zařazovat do jídelníčku pokrmy, které urychlují metabolismus. Vyhýbat byste se však měli syrovým jídlům. 

Moderní Mayrova metoda klade důraz i na pitný režim. Vypít byste měli dva litry vody denně a zřeknout se alkoholu. Klíčovým bodem této redukční diety je pomalé vychutnávání jídel a důkladné žvýkání - jídlo se tak lépe natráví a nezatěžuje metabolismus.

Zdroj: Instagram.com, Rungo.cz, Mayrtherapy.com, Cs.wikipedia.org
Autor:
Publikováno: 13. 1. 2022 09:46 Nahlásit obsah