Obézní Američanku Chelsey Bishop nepustili na horskou dráhu: Otevřelo jí to oči a za dva roky zhubla 70 kilogramů

Obézní Američanku Chelsey Bishop nepustili na horskou dráhu: Otevřelo jí to oči a za dva roky zhubla 70 kilogramů Zdroj: Msn.com

Řekla jste si, že letos zhubnete nějaký ten kilogram? Inspirací vám může být příběh 35leté Chelsey Bishop z americké Arizony, která ještě před dvěma lety vážila o 70 kilogramů více. Ze své váhy si nikdy nic nedělala. Pro radikální změnu ve svém životě se rozhodla až poté, co ji vykázali ze zábavní atrakce, protože nemohla dopnout bezpečnostní pás.

Nezdravě jedla už od dětství

Již v dětství byla Američanka Chelsey Bishop pořádným tlouštíkem. Ráda se stravovala ve fast foodech, nezdravé kalorické pokrmy jí rodiče připravovali také doma. Chelsey byla vždy rozměrnější než její spolužáci, což jí děti dávaly nelibými posměšky pořádně najevo. „Vyrůstala jsem v chudší rodině, která měla pět dětí. Zdravý a vyvážený jídelníček moji rodiče příliš neřešili. Byli spíš rádi, že nás dokážou všechny uživit,“ říká 35letá žena.

Zdroj: Expressdigest.com Obezita se negativně podepsala na jejím zdravotním stavu

Chelsey Bishop se i v dospělosti stravovala velmi nezdravě, v důsledku čehož jí rapidně vzrůstala hmotnost. Její nezdravý životní styl měl negativní dopad také na její zdraví. V důsledku obezity měla vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol a trpěla tachykardií. Neušla pět kroků bez toho, aniž by se nezadýchala.

„Můj běžný jídelníček se skládal z borůvkového koláče nebo čokoládové koblihy k snídani. K tomu jsem si dala sladké karamelové latté. K obědu nesměl chybět cheesburger s velkými hranolky a syceným nápojem. Na večeři jsem si ráda dávala třeba smažený kuřecí řízek. Mezi těmito hlavními chody jsem se docpávala sladkostmi a zobala jsem další jídla, na která jsem měla chuť,“ popsala Chelsey svůj stravovací režim, který byl propojen s minimem pohybu.

Zdroj: Msn.com Nepustili ji na horskou dráhu

Lékaři Chelsey upozorňovali, že se v důsledku tohoto životního stylu nedožije ani čtyřicítky. Sama věděla, že je s ní něco v nepořádku. Nacházela stále ovšem výmluvy, kterými si své nadbytečné kilogramy obhájila.

Obrovský zlom v jejím životě však nastal v prosinci roku 2017, kdy se svým manželem navštívila zábavní park v Universal Studios. Když se chtěla projet na horské dráze, obsluha ji z této atrakce vykázala, neboť nemohla vzhledem ke své obezitě dopnout bezpečnostní pás spolu s bezpečnostním rámem.

„Byla to velmi nepříjemná situace, ve kterém jsem se cítila pěkně trapně. Před desítkami lidí jsem se musela ze sedadla horské dráhy zvednout a jít pryč,“ přiznává Chelsey.

Zdroj: Dailymail.co.uk Díky keto dietě zhubla 70 kilogramů

Trapas, který Chelsey zažila v zábavním parku, odstartoval její životní přerod. Poté, co jí navíc zemřel táta na srdeční selhání a její zdravotní stav se stále zhoršoval, řekla si, že se svým životem konečně něco udělá.

Na doporučení svých přátel se pustila do ketodiety. Svůj jídelníček přitom přizpůsobila svému životnímu stylu. Vzhledem k tomu, že chodila do dvou zaměstnání, měla navíc na pravidelné cvičení pouze minimum času. „Věděla jsem, že se svým životním stylem pravděpodobně nic neudělám, proto jsem si připravila keto jídelníček přímo na míru,“ vysvětluje. Za dva roky ztratila neuvěřitelných 70 kilogramů. Jak sama říká, bez toho, aby pravidelně cvičila, anebo aby využila chirurgickou léčbu obezity.

„Jsem příkladem toho, že jednoduchá úprava jídelníčku může radikálně změnit vaše zdraví i celý váš život. Jsem na sebe neuvěřitelně hrdá. Celých 30 let jsem považovala své zdraví za samozřejmost. Jsem nesmírně šťastná, že na mém těle má dřívější obezita nezpůsobila větší škodu,“ dodává Chelsey, která v současnosti vypadá naprosto skvěle.

Autor:
Publikováno: 3. 1. 2020 10:20 Nahlásit obsah