Kategorie Knihy

Článek
Poznejte nejoblíbenější dětské knihy napříč celou Evropou: Která boduje v Česku?
Poznejte nejoblíbenější dětské knihy napříč celou Evropou: Která boduje v Česku? Vzpomenete si, jaká kniha vás doprovázela po celé dětství? A tipli byste si, které příběhy milují české děti nyní? Odpověď můžete vyčíst z unikátní mapy, která zobrazuje nejoblíbenější dětské knihy napříč jednotlivými evropskými státy. Tato mapa vznikla v rámci projektu Read and Share eTwinning, na kterém se podíleli školáci z celé Evropy.
Článek
Neuvěříte, jak vám pomůže čtení knih. Nepodceňujte sílu ukrytou v příbězích, pomůžete tím hlavně sobě
Neuvěříte, jak vám pomůže čtení knih. Nepodceňujte sílu ukrytou v příbězích, pomůžete tím hlavně sobě V dnešní době plné internetů lidé zapomínají na čtení knih. Je to velká škoda, protože krátké zprávy, které si online přečtou, nikdy nemohou nahradit tu radost z přečtené knihy. Prozradíme vám, proč od toho neupouštět a proč je pro váš mozek důležité čtení knížek.
Článek
Každý týden chodí s ženou bez domova na oběd, ta si šetří na to, aby se naučila číst
Každý týden chodí s ženou bez domova na oběd, ta si šetří na to, aby se naučila číst Greg Smith je zakladatelem organizace, která se zaměřuje na kondiční tréninky. Gregova posilovna sídlí v centru Orlanda na Floridě, kde každý den potkává několik bezdomovců, kteří prosí o jídlo či peníze. Ovšem jednoho dne se stalo něco nečekaného…
Článek
Čtenářka píše: rozhovor s Radmilou Zrůstkovou nejen o vodě....
Čtenářka píše: rozhovor s Radmilou Zrůstkovou nejen o vodě.... Její knížku Domácí nápoje pro zdraví jsem si zamilovala, protože je prostě prostá. Voda a nějaká bylinka, ovoce... v jednoduchosti je krása. A tak se podělím i o rozhovor, který jsem s autorkou poté dělala.
Článek
Čtenářka píše: Proč to nedopadne jako v knize a On(a) se do Vás nakonec nezamiluje?
Čtenářka píše: Proč to nedopadne jako v knize a On(a) se do Vás nakonec nezamiluje? O tom, že vztahy nedopadají jako ve filmech ani románech... Ať už v reálném, či virtuálním světě.
Článek
Kreativní nápady: Jak využít staré knihy?
Kreativní nápady: Jak využít staré knihy? Povalují se vám doma desítky starých knih? Dávno přečtená červená knihovna, nechtěné dárky, léty sešlé přebaly knížek z antikvariátů, které jste možná nikdy nečetly a rozhodně to nemáte v plánu ani do budoucna...…
Článek
Nenechte si ujít: Žhavé letní čtení
Nenechte si ujít: Žhavé letní čtení Také vás horké letní noci lákají k vášnivému románku? Prázdninové letní lásky bývají nezapomenutelné, že? Ne každá z nás ale takový žhavý románek prožije. To ale neznamená, že si nemůžete trochu toho letního vzrušení dopřát. Třeba v podobě erotického románu!
Článek
Vášnivý čtenář Joel Robinson vyjadřuje ve fotogalerii Chapters svou lásku ke knihám
Vášnivý čtenář Joel Robinson vyjadřuje ve fotogalerii Chapters svou lásku ke knihám Řadíte se mezi vášnivé čtenáře? Milujete knihy a trpíte nutkáním jich kolem sebe shromáždit co nejvíce to jde? Pak je tato série fotografií, nazvaná Chapters, určena právě pro vás.
Článek
10 důvodů, proč číst knihy
10 důvodů, proč číst knihy Lidé jsou odnepaměti fascinováni příběhy. Nejprve si je předávali ústně, ale postupem času sílila touha je uchovat ve hmotné podobě. A tak se příběhy začaly zapisovat. Příběhy milujeme dodnes. Díváme se na filmy, seriály,…
(4) Načíst více