Domácí peeling proti celulitidě: Pomerančové kůže vás zbaví obyčejná skořice

Domácí peeling proti celulitidě: Pomerančové kůže vás zbaví obyčejná skořice Zdroj: Shutterstock.com

Žena, kterou netrápí celulitida, se může považovat za dítě štěstěny. Pokud byste ale udělala průzkum, zjistila byste, že pomerančová kůže krášlí stehna a hýždě většiny žen. Tento problém se nevyhýbá ani štíhlým a mladým slečnám. Jak tedy s celulitidou zatočit? Jde to rychle a účinně díky domácímu peelingu, který si vyrobíte z obyčejné skořice.

Celulitida: Nenáviděný nepřítel všech žen

Ďolíčky vypadají nádherně na tvářích, ale rozhodně ne na hýždích a stehnech. Pomerančová kůže je zkrátka pro ženy velkým nepřítelem, kterého se chtějí stůj, co stůj zbavit. A tak neváhají utrácet nemalé peníze za zaručeně účinné kosmetické výrobky proti celulitidě. Většinu z nich ovšem nenapadne, že projevy celulitidy mohou eliminovat i přírodními surovinami, které mají běžně doma.

Podpora krevního oběhu v místě pomerančové kůže

Abyste zmírnila projevy celulitidy, musíte v místě jejího vzniku podpořit krevní oběh. Právě k tomu vám dobře poslouží kupované krémy a peelingy proti celulitidě, výborně funguje také ultrazvuková liposukce nebo lymfatická drenáž. Pokud ale nechcete v boji proti celulitidě zbytečně utrácet, pomůže vám domácí peeling ze skořice, díky kterému si můžete v pohodlí domova udělat prokrvující masáž i zábal.

Zdroj: Shutterstock.com

Domácí skořicový peeling proti celulitidě: Jak na něj?

O skořici je známo, že má zahřívací efekt. Jestliže si z mleté skořice připravíte domácí peeling, kterým budete pravidelně ošetřovat problémové partie, už po pár užitích se dá celulitida na ústup. Před tím, než se do domácí skořicové kúry pustíte, byste ale měla zjistit, zda vůči tomuto koření nejste přecitlivělá.

Půl lžičky mleté skořice proto rozmíchejte v troše vody. Tuto kašičku naneste na vnitřní část svého zápěstí nebo do loketní jamky. V případě, že se neobjeví žádná kožní reakce v podobě vyrážky či nadměrného svědění, můžete se směle pustit do výroby domácího peelingu proti celulitidě.

Potřebujete:

  • 1 polévkovou lžíci kokosového oleje
  • 0,5 balíčku mleté skořice
  • 0,5 kelímku zakysané smetany

Smíchejte společně všechny uvedené suroviny. Měl by vám tak vzniknout skořicový peeling, který má velmi řídkou konzistenci. Ať už vám bude tato skořicová pasta pomocníkem při zahřívací masáži nebo zahřívacím zábalu, dosáhnete díky ní následujících výsledků:

  • Prokrví se vám tkáň v problémových partiích.
  • Ovlivníte buněčný mechanismus, čímž přispějete k redukci tukových buněk. Minimalizujete tak ďolíčky a vaše stehna či hýždě ztratí na objemu.
  • Aktivujete lymfatický systém, díky čemuž pozitivně ovlivníte odvod škodlivých látek z problémových partií. Pokožka v oblasti stehen a hýždí tak bude pevnější a pružnější.

Zdroj: Shutterstock.com

Použití domácího skořicového peelingu: Je libo zahřívací masáž?

Prostřednictvím domácího skořicového peelingu proti celulitidě můžete svým stehnům a hýždím dopřát prokrvující masáž. Stačí, když se osprchujete a skořicovou směs nanesete na své problémové partie, které budete peelingovou houbou nebo kartáčem krouživými pohyby masírovat zhruba dvacet minut. Poté si skořicový peeling ze svých stehen a hýždí smyjte. Střídejte mezi sebou horkou a studenou vodu.

Zahřívací zábal, který rozpouští celulitidu

Skořicová směs, kterou jste si vyrobila, vám poslouží i jinak. Naneste ji rovnoměrně na své hýždě a stehna, tyto problémové partie kolem dokola zabalte potravinářskou fólií a vlezte si alespoň na jednu hodinu pod deku. Tímto způsobem eliminujete nejen projevy celulitidy. Díky zahřívacímu zábalu ze skořice budou méně viditelné také vaše strie.  

Autor:
Publikováno: 6. 9. 2019 14:00 Nahlásit obsah