Dvě kamarádky s různými postavami pózují ve stejných outfitech. Dokazují, že každá žena je krásná

Dvě kamarádky s různými postavami pózují ve stejných outfitech. Dokazují, že každá žena je krásná Zdroj: Instagram.com @denisemmercedes

Dnešní společnost ženám nenápadně podsouvá, že aby vypadaly dobře, musí mít tu správnou velikost a ideální proporce. S tím však nesouhlasí Denise Mercedes a Maria Castellanos. Tyto kamarádky, z nichž každá má jiné tělesné proporce, zveřejnily na TikToku krátká videa, v nichž pózují ve stejném oblečení. Zdůrazňují tak, že na velikosti nezáleží.

Módní domy se zaměřují na hubenější ženy

Určitě se vám již někdy stalo, že jste si v obchodě vyhlédla oblečení, ale když jste si jej následně zkusila v kabince, bylo vám malé. Módní průmysl současnosti je zkrátka nemilosrdný a ty nejkrásnější kousky najdete v obchodě od velikosti 40 níže. I když jsme dospěli do doby, kdy je tzv. body shaming obecně odsuzován, módní domy se stále zaměřují na hubenější ženské postavy, na což doplácejí právě ženy kypřejších tvarů.

 

Denise a Maria vyrazily do boje proti módním stereotypům

Právě proti těmto módním stereotypům se pustily do boje Denise Mercedes a Maria Castellanos z Dominikánské republiky. Tyto dvě kamarádky zveřejnily na aplikaci TikTok sérii krátkých videí, na kterých mají oblečené úplně stejné outfity. Na tom by nebylo zas tak nic zvláštního, kdyby každá z těchto dívek neoplývala jinými tělesnými proporcemi.

Plus size modelka Denise Mercedes podporuje ženy všech velikostí

Dominikánská plus size modelka Denise Mercedes, která má velikost 14 (naše 44), je známá tím, že podporuje ženy všech velikostí i tvarů. Proto se na TikToku pustila do projektu Style Not Size, do kterého přizvala i svou hubenou kamarádku Mariu Castellanos s velikostí 6 (naše 36). 

Obě dívky si nakoupily naprosto shodné oblečení a postupně se v něm představily na několika videích na TikToku. Denise a Maria pózovaly v jednotlivých outfitech naprosto sebevědomě a oběma to také velmi slušelo.

Každá žena je krásná bez ohledu na váhu

Když si prohlédnete jejich videa, na první pohled si musíte všimnout, že Denise a Maria mají na sobě velmi odvážné outfity. Jde o sportovní podprsenku a džíny, sexy bikiny, přiléhavé minišaty, crop topy, průhledné halenky či šaty s vykrojením. Tyto vyzývavé outfity si záměrně vybrala Denise pyšnící se plus size velikostí, aby dokázala, že i dívkám a ženám s kily navíc to může v módních outfitech opravdu slušet.

Videa, v nichž Denise a Maria demonstrují, že každá žena je krásná bez ohledu na svou váhu a tvar těla, jsou na TikToku velmi populární. Některá z nich mají až 5 milionů zhlédnutí. Nejen ženy, ale i muži Denise a Mariu za jejich počin velmi chválí, neboť uhodily hřebíček na hlavičku. Jak samy tyto dívky připomínají, ideální tvar ženského těla neexistuje. Každá žena se může stylově obléct a bude jí to slušet bez ohledu na její velikost a váhu.

Autor:
Publikováno: 20. 5. 2020 15:13 Nahlásit obsah