Gelové nehty: Jak je sundat v domácích podmínkách bezpečně a rychle

Gelové nehty: Jak je sundat v domácích podmínkách bezpečně a rychle Zdroj: Shutterstock.com

Co s odrostlými gelovými nehty? Většina z nás si je nechává odborně sundávat v salonu. Vzhledem k současné situaci je však návštěva profesionální manikérky v nedohlednu. Poradíme vám, jakým způsobem si gelové nehty odstraníte sama v domácích podmínkách. Není to tak složité, jak se na první pohled zdá.

Zkontrolujte své gelové nehty a ty uvolněné odloupněte

Při odstraňování gelových nehtů byste si měla počínat velmi opatrně. V opačném případě byste si mohla poškodit vaše vlastní nehty. Pokud tedy chcete přistoupit k sundání gelových nehtů, jeden po druhém jej překontrolujte.

Jestliže se vám zdá, že je některých gelový nehet uvolněný, jednoduše jej odloupněte. Pokud gelový nehet připevněný k vašemu nehtu lepidlem stále pevně drží, na metodu odloupnutí rozhodně zapomeňte. Když tedy gelový nehet působí pevně a přirozeně, při jeho odstraňování musíte postupovat naprosto jinak.

Zdroj: Shutterstock.com Gelové nehty upilujte hrubým pilníkem

Vezměte do rukou hrubý pilník (ideálně kovový) a gelové nehty pilováním zkraťte. Následně gelové nehty po celé jejich ploše pilníkem upilujte. Nebojte se přitlačit a použít hrubší síly. Abyste gelové nehty opravdu odstranila, pilujte tzv. do kříže. Jakmile se při pilování začnete blížit ke svému vlastnímu nehtu, buďte opatrná. Nemělo by dojít k tomu, že budete brousit i svůj vlastní nehet.

Jemným pilníkem odstraňte zbytky lepidla

Pokud jste hrubým pilníkem odstranila gelový nehet, vezměte si nyní do rukou velmi jemný pilník. Pomocí tohoto pilníku se zbavíte nehtového prachu a zbytků lepidla. Při pilování po celé ploše nehtu postupujte od jednoho prstu ke druhému. Na každém prstu by vám měl přitom zůstat pouze přírodní nehet.

Zdroj: Shutterstock.com Přírodní nehty vyleštěte lešticím blokem na nehty a poté je zpevněte lakem

Na závěr si své nehty přeleštěte lešticím blokem na nehty. Na vaše přírodní nehty, kterým lešticí blok dodá přirozenější lesk, tak bude příjemnější pohled. Po odstranění gelových nehtů dopřejte svým oslabeným přírodním nehtům náležitou péči. Promažte je výživnými olejíčky a také je přelakujte výživným zpevňujícím lakem na nehty. Počítejte s tím, že své přírodní nehty budete takto regenerovat několik týdnů. Až poté dosáhnou své původní pevnosti, lesku a krásy.

Autor:
Publikováno: 2. 4. 2020 11:21 Nahlásit obsah