Krásně upravené obočí je základ. Slaďte jej s tvarem svého obličeje

Krásně upravené obočí je základ. Slaďte jej s tvarem svého obličeje Zdroj: Shutterstock.com

Upravené obočí korunuje vzhled celé tváře. Aby bylo skutečně dokonalé a vy jste dosáhla atraktivního vzhledu, zkuste tvar obočí sladit s tvarem svého obličeje. Máte kulatou, oválnou, hranatou či srdcovitou tvář? Potom vám prozradíme, jaký typ obočí vám sedne nejlépe.

Vytvarovat obočí nejde jen tak. Řiďte se několika pravidly

Dovolila jste svému obočí, aby se bujně rozrostlo? Jestli se nyní chcete pustit do jeho úpravy a formování, jediné, co k tomu potřebujete, je pinzeta a tužka na obočí v přirozeném odstínu. Jak ale při tvarování obočí postupovat?

Určete správný tvar svého obočí

Upravené obočí by mělo mít jasně ohraničený tvar. Jakým způsobem jej ale určit? Před vytrháváním jednotlivých chloupků si tužkou jasně vyznačte začátek a konec svého obočí. Také přesně definujte vrchol oblouku svého obočí. 

  • Vaše obočí by v prvé řadě nemělo být ani příliš blízko, ani daleko od sebe. Mělo by začínat na kořeni nosu, a to přesně nad příslušnou nosní dírkou. 

  • Začátek obočí nad vnitřním koutkem oka a konec obočí nad vnějším koutkem oka by měl být v jedné rovině. 

  • Konec obočí určíte i jinak. Vezměte si tužku a její konec přiložte k okraji svého nosu tak, aby procházela přes vnější okraj vašeho oka až směrem k obočí.  Místo, které tužka protne, představuje právě konec obočí.

  • Co se týče vrcholu oblouku, měl by se nacházet ideálně ve druhé třetině obočí. Vrchol oblouku by se rozhodně neměl nalézat uprostřed obočí nebo na jeho konci.

Zdroj: Shutterstock.com Své obočí jasně ohraničte tužkou, poté použijte pinzetu

Pokud jste podle předchozích rad určila tvar svého obočí, zřetelně jej ohraničte tužkou. Chloupky, které jsou mimo toto ohraničení, vytrhejte pinzetou. Odstraňte přitom chloupky na kořeni nosu, chloupky pod obočím i chloupky z vnější strany. Nikdy si nevytrhávejte chloupky z horní strany, přišla byste o přirozený vzhled.

Velkým trendem současnosti je široké a přirozeně působící obočí. Při vytrhávání svého obočí se proto řiďte jeho přirozenou šířkou a hustotou. Zaměřte se na to, abyste ze svého obočí vytrhala co nejméně přebytečných chloupků. Vytrhejte pouze ty, u kterých je to skutečně třeba. Tvar vašeho obočí by měl však korespondovat také s tvarem vašeho obličeje.

  • Pro kulatý obličej se hodí obočí s výrazným obloukem a delším koncem.

  • Protáhlému obličeji i obličeji tvaru diamantu sedí spíše obočí rovnějšího tvaru.

  • Dobrou volbou pro srdcový obličej je obočí s lehce a velmi měkce zaobleným obloukem, který zmírní ostrost obličejových rysů.

  • Pro čtvercový obličej je vhodné obočí s výrazně zaobleným obloukem.

  • K oválnému obličeji se hodí jakýkoliv typ obočí, a to jak rovnějšího tvaru, tak s přirozeně zaobleným obloukem.

Tip: Oblouk vašeho obočí by měl být po úpravě přirozeně zaoblený, nikoliv ostře hranatý.

Zdroj: Shutterstock.com Při úpravě obočí je důležitý styling i samotná barva

Aby bylo vaše obočí opravdu dokonalé, zkuste jeho vzhled upravit pomocí speciálních stylingových přípravků. Kromě barevné tužky či fixačních řasenek na obočí si můžete své obočí dotvarovat a učesat pomocí kartáčku. Pokud je vaše obočí výrazné a tužku na něj již používat nemusíte, zkuste jeho tvar zafixovat pouze průhledným gelem, který má podobu řasenky.

Dejte si záležet i na barvě svého obočí, která by měla působit přirozeným dojmem. Barva vašeho obočí by se měla shodovat s barvou vašich vlasů. Pokud máte tmavé vlasy, vaše obočí může být o jeden až dva odstíny světlejší. Takové blondýnky by měly mít zase své obočí tmavší maximálně o jeden až dva odstíny.

Autor:
Publikováno: 29. 6. 2020 10:17 Nahlásit obsah