Péče o přírodní nehty po sundání gelovek: Dopřejte si zpevňovací kúru a dopujte se vitaminy a minerály

Péče o přírodní nehty po sundání gelovek: Dopřejte si zpevňovací kúru a dopujte se vitaminy a minerály Zdroj: Shutterstock.com

Módu gelových nehtů už odvál čas, přesto se najdou ženy, které si na tomto typu dámské manikúry stále zakládají. Jestli jste se po měsících či letech rozhodla dát gelu sbohem, jistě jste se zhrozila nad stavem svým přírodních nehtů. Jakým způsobem je můžete opět dostat do formy a navrátit jim původní pevnost a krásu?

Přírodní nehty pod těmi gelovými trpí

Gelové nehty vypadají krásně a upraveně, jenže naše přírodní nehty pod nimi velmi trpí. O této skutečnosti se každá žena přesvědčí bezprostředně po sundání gelovek. Její nehty jsou oslabené, lámou se a třepí a objevují se na nich nevzhledné hrboly. V případě, že už nechcete gelové nehty nosit, měla byste začít s regenerací svých přírodních nehtů co nejdřív. A to ihned po sundání gelovek. Jakým způsobem tedy navrátíte sílu a krásu svým přírodním nehtům?

Své přírodní nehty noste na nejkratší možnou délku

Po sundání gelovek zapomeňte na to, že byste nosila dlouhé přírodní nehty. Své nehty po dobu několika měsíců pravidelně zastřihujte, a to na nejkratší možnou délku. Tímto postupem zabráníte jejich nadměrnému lámání, třepení a zatrhávání. S krátkými nehty pro vás bude celý proces jejich regenerace mnohem snadnější.

Zdroj: Shutterstock.com

Používejte výživný balzám s keratinem

Několikrát do týdne vmasírujte do ploténky svých nehtů výživný balzám s keratinem. Právě keratin hraje při obnově poškozených přírodních nehtů významnou roli. Regeneruje a obnovuje totiž jejich strukturu. Výživný balzám na své nehty používejte i z dalšího důvodu. Budou lépe hydratované, v důsledku čehož se vám nebudou tolik třepit a lámat.

Zpevňující lak je základ

Po použití a zaschnutí výživného balzámu na své poškozené nehty naneste vždy v jedné či dvou vrstvách bezbarvý zpevňující lak. Tento přípravek vaše nehty zpevní a předejte tak jejich nadměrnému lámání a třepení. Povrch vašeho poškozeného nehtu bude viditelně vyhlazený, díky čemuž bude na vaše přírodní nehty mnohem hezčí pohled.

Vybírejte si přitom zpevňující laky s obsahem keratinu či kolagenu, které vaše nehty na rukou posílí i vyživí. Zpevňující lak můžete použít jako podkladový lak nebo jej nosit samostatně.

Tip: Balzám i zpevňující lak si na své nehty nanášejte dle instrukcí na obalu. V zásadě byste měla dodržovat 3 až 7denní cyklus, po kterém si své nehty odlakujete a s nanášením balzámu a zpevňujícího laku začnete znovu.

Zdroj: Shutterstock.com

Olivový a arganový olej: Zlepší sílu i pružnost nehtů

Kromě produktů, které zakoupíte v lékárně či drogerii, můžete svým poškozeným přírodním nehtům dopřát čistě domácí péči. Vaše nehty například posílí pravidelná koupel v olivovém oleji. Dvakrát týdně namočte konečky svých prstů do misky s olivovým olejem, v této „lázni“ vydržte 10 minut, poté své prsty otřete do sucha papírovým ubrouskem.

Jestliže chcete zlepšit sílu a pružnost svých přírodních nehtů, aplikujte na ně několikrát do týdne například pomocí kapátka či štětečku také čistě přírodní arganový olej. Tato velmi ceněná přírodní látka má prokazatelné účinky. Na vlastní kůži se můžete přesvědčit o tom, že umí nahradit až několik kosmetických přípravků najednou.

Dopřejte svému tělu zvýšenou dávku vitamínů a minerálů

Aby byly vaše přírodní nehty znovu silné a krásné, musíte se dopovat také zevnitř. Na jaké vitaminy a minerály byste se tedy měla zaměřit? Do svého jídelníčku zařaďte zejména potraviny s obsahem vitaminů E, C, D, A a skupiny B (především B2, B5, B7 a B12). Z minerálů jsou pro vás důležité křemík, vápník, zinek, hořčík a železo. Tyto látky můžete do svého těla přijímat případně také ve formě doplňků stravy.

Autor:
Publikováno: 13. 11. 2019 12:00 Nahlásit obsah