První zrzavá Miss Anglie Jessica Ashley Gagen: Ve škole ji kvůli barvě vlasů šikanovali, teď vyhrála soutěž krásy

První zrzavá Miss Anglie Jessica Ashley Gagen: Ve škole ji kvůli barvě vlasů šikanovali, teď vyhrála soutěž krásy Zdroj: Profimedia

Studentka leteckého inženýrství Jessica Ashley Gagen se v pondělí 17. října 2022 stala první zrzkou, která kdy vyhrála soutěž krásy Miss Anglie. Tato 26letá zrzavá kráska porazila dalších 27 dalších finalistek a svou zemi bude reprezentovat i na světové soutěži krásy Miss World.

Budoucí letecká inženýrka a pilotka Jessica Ashley Gagen, která 17. října obdržela korunku Miss Anglie 2022, to v dětství a dospívání neměla kvůli svým zrzavým vlasům vůbec lehké. 

Jak sama přiznala, kvůli své barvě kadeří byla vystavena psychické a fyzické šikaně. Děti se jí smály, plivaly na ni, a dokonce do ní strkaly. Klid často našla až na školních toaletách, kam se chodila vyplakat.

Z 26leté Jessicy Ashley Gagen je dnes sebevědomá a úspěšná žena, která se s ohledem na to, čím prošla v dětství, snaží šířit osvětu. O svých zkušenostech z dětství a mládí veřejně mluví a píše na Instagramu. Tímto způsobem chce totiž dodat sílu také ostatním dětem, které musí čelit šikaně kvůli svému vzhledu. 

“Pokud se vám to děje, věřte mi, když říkám, že na konci tunelu je světlo. To, že se to děje teď, neznamená, že se to bude dít po zbytek vašeho života! Jedna špatná kapitola nemusí vydržet zbytek knihy. Pokračujte ve čtení,” vzkázala Jessica Ashley Gagen šikanovaným dětem Instagramu.

Zdroj: Shutterstock Miss Anglie 2022 je studentkou leteckého inženýrství na univerzitě v Liverpoolu. V budoucnu chce pracovat jako letecká inženýrka a pilotka - tedy v oboru, kterému dominují muži. Jessica Ashley Gagen je v tomto ohledu zastánkyní vzdělání i posílení postavení žen ve společnosti.

“Moje cesta je cestou vzdělání, ale také cestou posílení. Jsem požehnána, že jsem byla korunována jako úplně první zrzavá Miss Anglie. Snažím se podpořit děti, které se trápí kvůli svým zrzavým vlasům. Zároveň bych chtěla ukázat mladým dívkám, že mohou budovat kariéru v typicky mužském prostředí,” napsala Miss Anglie 2022 Jessica Ashley Gagen na svém instagramovém účtu.

Zdroj: Instagram.com/jessicaashley_, Angelopedia.com
Autor:
Publikováno: 20. 10. 2022 13:04 Nahlásit obsah