Školácké chyby při používání deodorantu: Způsobují nadměrné pocení a zvýrazňují tělesný zápach

Školácké chyby při používání deodorantu: Způsobují nadměrné pocení a zvýrazňují tělesný zápach Zdroj: Shutterstock.com

Abychom omezili nadměrné pocení, které nás trápí hlavně během horkých letních měsíců, používáme deodorant. Věděla jste ale, že se po použití deodorantu můžete začít potit ještě víc a váš tělesný zápach může být mnohem výraznější? Na vině jsou školácké chyby, které dělá snad každá z nás. Na co byste si tedy měla dát při nanášení deodorantu pozor?

Naučte se rozlišovat mezi deodorantem a antiperspirantem

Pokud se potíte opravdu nadměrně, na místo deodorantu sáhněte raději po antiperspirantu. Mezi deodorantem a antiperspirantem je totiž zásadní rozdíl. Deodorant vás zbaví nepříjemného zápachu, ovšem potit se po něm budete stále. Naopak antiperspirant vás zbaví mokrého podpaží, protože má schopnost blokovat potní žlázy.

Zdroj: Shutterstock.com

Vyberte si správný typ deodorantu

Každý deodorant má jiné složení. Konkrétní typ tohoto výrobku si vybírejte s ohledem na svou pokožku. Zvlášť, je-li vaše kůže citlivá a má sklon k podráždění, sáhněte po neparfémovaném deodorantu s velmi jemným složením.

Tip: Jestli máte strach, jak bude vaše podpaží na deodorant reagovat, otestujte si nejprve vybraný výrobek na svém zápěstí.

Deodorant nanášejte na čistou a suchou pokožku

Nejdůležitější pravidlo, které byste si měla zapamatovat, je, že deodorant patří pouze na čistou a suchou pokožku. Nanášejte si jej tedy těsně po sprchování do podpaží, ale až poté, co se utřete do sucha.

Nepoužívejte deodorant těsně po holení

Deodorant nepatří ani na čerstvě oholenou pokožku. Poté, co si podpaží oholíte, vyčkejte alespoň 30 minut a až poté naneste deodorant. Čerstvě oholená pokožka je totiž velmi citlivá. Brzkým nanesením deodorantu byste tak mohla zbytečně způsobit její podráždění.

Zapomeňte na to, že v průběhu dne nanesete několik vrstev deodorantu

Taky nosíte deodorant v kabelce a sáhnete po něm vždy, když jste víc cítit? Svému podpaží tímto děláte spíš medvědí službu. Pokud použijete v průběhu dne hned několik vrstev deodorantu za sebou, podpoříte tím spíš množení bakterií, které způsobují zápach.

Zdroj: Shutterstock.com Jelikož deodorant patří pouze na suché a čisté podpaží, v případě potřeby si pokožku nejprve umyjte mýdlem a dobře osušte. Své podpaží můžete vyčistit také neparfémovanými vlhčenými ubrousky, kterými odstraníte starou vrstvu deodorantu a také pot a nečistoty. Teprve poté sáhněte opět po deodorantu.

Používáte stále stejnou značku deodorantu? Vaše tělo si na něj pravděpodobně zvyklo

Jestli si na své podpaží dlouhé roky nanášíte stále stejnou značku deodorantu, je možné, že se mu vaše potní žlázy přizpůsobily. Abyste se zbavila nepříjemného zápachu, nelpěte na svém oblíbeném výrobku, který používáte od střední. Přesedlejte raději na jiný deodorant, který bude účinkovat lépe, protože vaše tělo na něj není zkrátka zvyklé.

Autor:
Publikováno: 24. 7. 2019 12:00 Nahlásit obsah