10 užitečných rad, jak se chovat během hádky s partnerem

10 užitečných rad, jak se chovat během hádky s partnerem Zdroj: Shutterstock

Hádky ve vztahu jsou zcela normální a je přirozené, že v průběhu času se mezi dvěma partnery objeví neshody, které je třeba si vyjasnit. Samotným hádkám proto zabránit nejde, my pro vás však máme deset rad, které vám poradí s tím, jak se chovat po hádce.

1. Počítejte do deseti

Užitečná rada, která navíc skutečně funguje. Zhluboka dýchejte a počítejte do deseti. Během této doby se můžete vyvarovat toho, že v záchvatu hněvu partnerovi vmetete do očí něco ošklivého, co vás později bude mrzet.

2. Má smysl se hádat?

Je zcela normální, že na spoustu věcí máte s partnerem jiný názor. Promyslete si však, zda vám i ten sebemenší podnět k hádce stojí za to, abyste mu obětovali svůj čas a nervy.

3. Změňte způsob myšlení

Patrně i vy máte během hádky tendence brát vše až příliš negativně. „Ty jsi neumyl nádobí? Ty mi nikdy s ničím nepomůžeš.“ Zkuste se skutečně zamyslet nad tím, co se stalo a zbytečně své výčitky nepřehánějte.

Zdroj: Shutterstock 4. Uvědomte si svou pozici

Během té doby, kdy budete dýchat a počítat do desíti, popřemýšlejte o tom, proč jste naštvaní. Nestyďte se převzít zodpovědnost a uznat i svou vlastní chybu.

5. Mějte svůj speciální signál

Po nějaké době vztahu už vypozorujete, kdy se blíží bod zvratu, po kterém obvykle vypukne hádka. Domluvte si určité znamení, kterým druhého upozorníte na to, že pohár vaší trpělivosti co nevidět přeteče. Může jít o určité gesto či legrační slovo.

6. Nesnažte se vyhrát

Snažte se přijmout fakt, že v hádce s milovaným partnerem nejde o to, abyste pokaždé vyhráli. Po konci hádky stejně zjistíte, že to není vlastně vůbec podstatné. Vyzkoušejte to – poznáte rozdíl.

Zdroj: Shutterstock 7. Obejměte se

Když se s partnerem hádáte, je objetí patrně tou poslední věcí, kterou chcete v ten moment udělat. Nicméně právě toto láskyplné gesto vám mnohdy pomůže si uvědomit, že přes to všechno toho druhého milujete a chcete s ním být. Nebojte se o objetí požádat a stejně tak buďte i vy vstřícní, pokud vás o něj druhý požádá.

8. Je v pohodě, pokud jdete spát naštvaní

Mnoho odborníků doporučuje, abyste nikdy nešli s partnerem spát rozhádaní. Na druhou stranu je však třeba říci, že právě v noci máte čas „vychladnout“ a na hádku z předešlého dne se podívat se zcela jinou perspektivou.

9. Zapojte humor

Humor je spolehlivý způsob, jak zmírnit napětí. Nemyslíme tím kousavý a ironický humor namířený proti partnerovi, ale vtípek, který rozesměje vás oba.

10. I prostředí je důležité

Je jasné, že pokud s partnerem budete řešit neshody po náročném dni, kdy oba hladoví dorazíte domů, hádka bude o to větší. Než tedy začnete řešit nějaké ožehavé téma, nachystejte si k němu i „bitevní pole“. Promluvte si u dobré večeře nebo u kávy.

Autor:
Publikováno: 17. 1. 2023 10:00 Nahlásit obsah