10 užitečných rad, jak se chovat během hádky s partnerem

10 užitečných rad, jak se chovat během hádky s partnerem Zdroj: shutterstock.com

Hádky ve vztahu jsou zcela normální a je přirozené, že v průběhu času se mezi dvěma partnery objeví neshody, které je třeba si vyjasnit. Samotným hádkám proto zabránit nejde, my pro vás však máme deset rad, které vám poradí s tím, jak se chovat po hádce.

1) Počítejte do deseti

Užitečná rada, která navíc skutečně funguje. Zhluboka dýchejte a počítejte do deseti. Během této doby se můžete vyvarovat toho, že v záchvatu hněvu partnerovi vmetete do očí něco ošklivého, co vás později bude mrzet.

2) Má smysl se hádat?

Je zcela normální, že na spoustu věcí máte s partnerem jiný názor. Promyslete si však, zda vám i ten sebemenší podnět k hádce stojí za to, abyste mu obětovali svůj čas a nervy.

3) Změňte způsob myšlení

Patrně i vy máte během hádky tendence brát vše až příliš negativně. „Ty jsi neumyl nádobí? Ty mi nikdy s ničím nepomůžeš.“ Zkuste se skutečně zamyslet nad tím, co se stalo a zbytečně své výčitky nepřehánějte.

Zdroj: shutterstock.com

4) Uvědomte si svou pozici

Během té doby, kdy budete dýchat a počítat do desíti, popřemýšlejte o tom, proč jste naštvaní. Nestyďte se převzít zodpovědnost a uznat i svou vlastní chybu.

5) Mějte svůj speciální signál

Po nějaké době vztahu už vypozorujete, kdy se blíží bod zvratu, po kterém obvykle vypukne hádka. Domluvte si určité znamení, kterým druhého upozorníte na to, že pohár vaší trpělivosti co nevidět přeteče. Může jít o určité gesto či legrační slovo.

Zdroj: shutterstock.com

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 19. 5. 2017 12:28 Nahlásit obsah