Jak dokáže působit hliníková fólie na vaše tělo?

Jak dokáže působit hliníková fólie na vaše tělo? Zdroj: Shutterstock

Ačkoliv by se mohlo zdát, že je hliníková fólie neboli alobal v domácnosti k využití pouze v kuchyni, dokáže nám pomoci s něčím, co by nás nikdy ani nenapadlo.

Jistě u každého z nás se rolička alobalu nachází a většinou ji člověk využívá především při vaření anebo k úschově jídla. Dnes se však podíváme na to, jaká další využití alobal nabízí.

Proti únavě

Zní vám to podivně? Není se čemu divit, ale opravdu to funguje. Stačí, když alobal vložíte na dvě až čtyři hodinky do mrazáku a po uplynutí doby jej nastříháte na menší proužky, které si vyskládáte na obličej. Především tyto proužky pokládejte na tváře a oční víčka. Chvíli nechte působit a sami uvidíte, že po sundání alobalu ucítíte, že vaše svaly si odpočinuly a vy už se necítíte unavení a bez energie.

Proti bolesti kloubů

Jestliže i vás trápí nepříjemné bolesti kloubů, artritida či bolestivé paty, obalte postižené místo hliníkovou fólií a obvažte ji obyčejným lékařským obvazem. Nejlépe nechte zábal působit přes noc či během dne alespoň na několik hodin. Tento zábal si dělejte 10–12 dnů, poté následuje dvoutýdenní odpočinek, a jestliže bolesti neustoupí, tento postup opakujte.

Zdroj: Shutterstock

Léči popáleniny

I přesto, že je to velmi účinná metoda, která dokáže od nepříjemné bolesti, kterou popáleniny způsobují, ulevit, málokdo o ní ví. Na univerzitě ve Wisconsinu tuto metodu využívají k léčbě traumatických popálenin. Jestliže se tedy popálíte, nejprve místo ošetřete studenou vodou, pokožku vysušte, potřete hojivou mastí a následně přiložte sterilní gázu společně s alobalem. Tento zábal zafixujte obvazem.

Proti fantomovým bolestem

Tímto typem bolesti trpí především lidé, kterým byla amputována nějaká končetina. Jedná se o bolesti, které nemocný cítí v končetině, kterou ale již nemá. I přesto jsou však tyto bolesti silné a v některých situacích až nesnesitelné. I v tomto případě se dá hliníková fólie využít a to tak, že kolem amputované končetiny obmotejte alobal a vše opět zafixujte obvazem.

Znáte i vy nějaké jiné využití alobalu? Podělte se s námi o něj v komentářích níže!

Autor:
Publikováno: 27. 12. 2021 17:30 Nahlásit obsah