Existují dva typy žen, které jsou pro muže nejatraktivnější. Jste to vy?

Existují dva typy žen, které jsou pro muže nejatraktivnější. Jste to vy? Zdroj: Shutterstock.com

Již po staletí se snažíme my ženy přijít na to, co muže na nás přitahuje nejvíce. Proč se stává, že nepříliš atraktivní dívka dokáže okouzlit více než dlouhonohá blondýnka s modrýma očima?

Je pochopitelné, že každý muž na ženě upřednostňuje jiné vlastnosti a jiný vzhled. Jednomu se líbí baculky se zrzavými vlasy, jiný doslova šílí po brunetkách. Avšak otázkou, jaký typ žen je pro mužské pohlaví tím nejpřitažlivějším a nejatraktivnějším, se zabývali i psychologové. A my vám dnes výsledky tohoto experimentu přinášíme. Podle nich existují jen dva typy žen, které jsou pro muže jako magnet.

Role matky

Podle psychologů tak, jak my ženy vyhledáváme muže, který bude v budoucnu dobrým otcem, muži podvědomě vyhledávají něco podobného, tedy ženy, které jim dají potomka a budou schopné se o něj postarat. Tento pud je v nás hluboce zakořeněn a často právě náš výběr ovlivňuje i to, v jakém domácím prostředí jsme vyrůstali, což potvrzuje i studie, která ukázala, že muži vyhledávají spíše ženy, které se určitým rysem podobají jejich matkám.

Muži jsou rádi, když je o ně pečováno a postaráno, jedině tak se mohou cítit bezpečně a šťastně. Jestliže se tedy žena dokáže postarat o domácnost levou zadní, je to pro ně hlavní adeptka pro založení rodiny. Ačkoliv může někdo namítat, že se jedná o primitivní lidský instinkt, bohužel je to tak a je to něco, co je v nás lidech vyvinuto již po generace.

Zdroj: Shutterstock.com Role kamarádky

Jakmile jste pro svého muže zároveň i nejlepší kamarádka a kamarád, máte vyhráno. Je to jedna z nejdůležitějších vlastností, kterou muže na ženách neskutečně přitahuje. Ačkoliv na to nevypadají, i muži se rádi a často svěřují, potřebují tedy po svém boku partnerku, která jim dokáže poradit a především naslouchat. Hledají si asertivní ženy, které mají na svět stejný pohled jako oni.

Muži se shodují, že není lepší varianta než ta, že je jejich přítelkyně či manželka zároveň i nejlepší kamarádka, které se nebojí říct cokoliv. Jedna z věcí, která by ve vztahu za žádnou cenu neměla být, je přetvářka, a pokud by muž od své ženy necítil, že je pro něj i vrbou, která na něj nepohlíží skrz prsty, byl by ve vztahu někým, kým ve skutečnosti není.

Autor:
Publikováno: 2. 2. 2021 16:13 Nahlásit obsah