Jak se vyrovnat s rozchodem? Vyzkoušejte tři účinné strategie

Jak se vyrovnat s rozchodem? Vyzkoušejte tři účinné strategie Zdroj: Shutterstock

Rozchod s partnerem bolí a může trvat dlouhé týdny, než se dostanete z nejhoršího. Ať už jste se rozešla s partnerem vy, nebo jste dostala kopačky, zkuste se s tím, co bylo, vyrovnat. Rozhodně však zapomeňte na alkohol nebo na náruč jiného muže. Zkuste se po rozchodu naopak uzdravit díky třem následujícím účinným strategiím.

Začněte na bývalého partnera pohlížet v horším světle

Jste do svého ex stále bezhlavě zamilovaná a máte pocit, že rozchod je pro vás koncem světa? Zkuste na svého bývalého přítele pohlížet negativně. Sepište si, co se vám na vašem ex nelíbilo a jaké jeho návyky jste neměla ráda nebo jste je přímo nesnášela. 

Díky tomuto přístupu se se společným rozchodem snáze vyrovnáte. Negativní hodnocení expartnera u vás totiž může snížit míru citů, které k němu chováte. Možná, že nakonec budete ráda, že s tímto člověkem již nemusíte být. Není od věci si uvědomit, že na vás čeká někdo mnohem lepší.

Zdroj: Shutterstock Říkejte si, že je v pořádku milovat někoho, s kým už nejste

Jaká je další strategie, která vám pomůže, abyste se vyrovnala s rozchodem? Zvlášť pokud na svého expartnera nemůžete stále zapomenout, opakujte si, že je v naprostém pořádku milovat někoho, s kým už nejste. Své stávající city berte jako něco zcela běžného a rozhodně si nic nevyčítejte za to, co cítíte. Nechte věcem volný průběh a po čase vše nepříjemné kolem vašeho rozchodu vyšumí. Nejlepším lékařem bolavé duše je totiž čas.

Zdroj: Shutterstock Snažte se rozptýlit a myslet na úplně něco jiného

I když se vám po rozchodu v hlavě stále honí myšlenky na vašeho bývalého partnera, snažte se rozptýlit a zkuste myslet na věci, které nesouvisí s vaším rozchodem ani s vaším ex. Najděte si něco, co vás stoprocentně zaměstná. Začněte pravidelně běhat, intenzivně cvičit nový sport, sledovat nové seriály, hrát online hry nebo tvořit rodokmen. 

Je totiž výborné, když své tělo po rozchodu nově zaměstnáte nejen fyzicky, ale také duševně. Snáze tak překonáte rozchod, budete věnovat méně energie bývalému partnerovi a začnete se konečně cítit mnohem lépe. 

Tyto tři strategie, které radí jak se co nejlépe vyrovnat s rozchodem, vznikly na základě psychologické studie, která byla publikována v odborném magazínu Journal of Experimental Psychology: General.
Autor:
Publikováno: 3. 3. 2021 11:37 Nahlásit obsah