Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Jste manželé a vaše líbání už není tak vášnivé? Známe důvody, proč tomu tak je

Jste manželé a vaše líbání už není tak vášnivé? Známe důvody, proč tomu tak je Zdroj: Shutterstock

Všichni máme v paměti svůj první opravdový polibek. Ne ten letmý dotek na rty, ale ten pravý „francouzák“, při kterém se vám zatočila hlava, podlomila kolena a vaše mysl přestávala fungovat. Ten, kterým vám váš milý dával najevo svou vášeň, touhu a náklonnost.

Proč se ale po čase zejména v manželství toto vše z líbání vytratilo? Proč už zmizela vášeň a francouzský polibek nahradila obyčejná a často neosobní pusa? Při každém vášnivém polibku cítíte přítomnost toho druhého, vnímáte zrychlený tlukot jeho srdce, vaše logické uvažování se rozletí a vy toužíte po tom, aby tato chvíle nikdy neskončila.

Smyslnost francouzského polibku, kdy do líbání zapojíte jazyk, je nevyřčeným příslibem sexu, touhy a rytmus, s jakým vám partner vniká jazykem do úst, předznamenává to, co bude následovat. Tím se tento polibek liší od ostatních, protože jednoznačně rozdmýchává vaši touhu a bourá veškeré zábrany. Přesto většina manželských párů toto líbání nepraktikuje. Důvodů, proč tomu tak je, se nabízí hned několik.

Zbytečná ztráta času

V období krátce po svatbě je vše dokonalé, máte na sebe spoustu času, nic vás nenutí věnovat svou pozornost něčemu jinému kromě vašeho partnera. Vaše společné večery a noci jsou plné vášně a milování. Ovšem časem přijdou děti a ty budou vyžadovat vaši plnou pozornost. Váš společný čas už nebude jenom váš. Čas na sex bude spíše ukradená chvilka než dlouhotrvající smyslná vášeň.

Zdroj: Shutterstock

Proč, když to není nutné

Už si nemusíte dokazovat, jak po sobě toužíte, jak se přitahujete, jaká vášeň ve vás dřímá. Francouzák vede hlavně k tomu, dostat toho druhého do postele a vyvolat v něm spalující touhu. Donutit ho šílet po vás, po vašich dotycích a to v manželství už nutné není, nebo tak si to alespoň spousta manželských párů myslí.

Přílišná energie

To pravé a správné francouzské líbání vyžaduje energii. Pokud chcete, aby váš partner reagoval na váš polibek tak, jak by reagovat měl, musíte do něj vložit vše, jak svou duši, tak i lásku, náklonnost a hlavně neutuchající energii. Těžko toto vše můžete krásně předvést, když máte za sebou celý den v práci, poté kolotoč doma kolem dětí a večer ještě připravit vše na druhý den, včetně svačin, oblečení a podkladů do práce. Není proto divu, že veškerá vaše energie se někam během dne vytratila. Není to totiž bezedná studna.

Oslabuje vzájemná náklonnost

Lidé se mění a léta strávená po boku toho druhého vedou zákonitě k tomu, že vzájemná náklonnost už není taková jako na začátku vztahu. To, co nám dříve nevadilo, nám najednou vadí, vtipné poznámky partnera už vtipné nejsou a doteky vás spíše obtěžují, než aby ve vás vyvolávaly touhu. Stačí vám, že víte, že je vám po boku, můžete se na něj obrátit, pomůžete si navzájem, ale vášnivá smyslnost a nespoutaný sex se tak trochu ze vztahu vytratily.

Stárnutí

Mladí lidé vše prožívají naplno, do všeho jdou po hlavě - jak do vztahu, tak i do života. Zralejší jedinci hledají ztracené mládí, užívají si život a rádi experimentují. Starší lidé často přemýšlí nad tím, kam se ty roky poděly, trápí je různé neduhy, přestávají být atraktivní a hlavně jsou sobě velmi přísnými kritiky. Své měnící se tělo vnímají spíše jako překážku, než nástroj na vyvolání žádostivosti u partnera. Proto hledají různé podpůrné prostředky, jak okořenit svůj sexuální život. Bláznivé francouzské líbání raději přenechávají těm mladším.

Tak, na co ještě čekáte? Přitulte se ke svému partnerovi a dejte mu pořádný a nezapomenutelný francouzák, až zapomene na všechno kolem sebe a bude toužit jenom a jenom po tom, jak vás potěšit.

Autor:
Publikováno: 3. 8. 2021 11:04 Nahlásit obsah