Jaká jsou tajemství šťastného vztahu? Možná budete překvapeni

Jaká jsou tajemství šťastného vztahu? Možná budete překvapeni Zdroj: Shutterstock

Když vidíte na ulici dva staré manžele držící se za ruku, možná přemýšlíte o tom, v čem vlastně spočívá tajemství těchto šťastných manželství. Populárnímu bloggerovi Marku Mansonovi to vrtalo tak dlouho hlavou, až se rozhodl provést experiment, kterého se zúčastnilo 1500 lidí. Jaká jsou podle nich tajemství šťastného vztahu?

Jsou realističtí

Mnoho lidí vstupuje do vztahu s nereálnými představami, které jsou většinou ovlivněny romantickými filmy a knihami. Ve chvíli, kdy jsou však konfrontováni s realitou, přichází tvrdý pád. Je třeba si proto přiznat, že prvotní zamilovanost a vášeň jednoho dne odezní a po ní bude následovat jakási obyčejná všední verze lásky plná jak dobrých dnů, tak i těch špatných.

Jsou spolu z toho správného důvodu

Když se Mark dotazoval lidí, proč jejich vztahy nevyšly, mezi nejčastějšími odpověďmi bylo toto:

  • Cítili se opuštění a skočili do prvního vztahu, který se jim naskytl.
  • Byl na ně vyvíjen tlak ze strany rodiny.
  • Drželi se vztahu, který vypadal dobře na fotografiích, ale v realitě nefungoval.

Vědí, že být ve vztahu neznamená obětovat se

Lidé samozřejmě chtějí, aby jejich vztah fungoval. Někdy to ovšem končí tak, že jeden z partnerů přináší neustále oběti, aby svůj vztah udržel. Aby však byl vztah skutečně šťastný, je třeba, aby v něm fungovali dva šťastní partneři, kteří si oba zachovají svou osobnost.

Zdroj: Shutterstock

Vědí, že ve vztahu je důležitý respekt

Lidé, kteří ve vztahu vydrželi 10-15 let říkali, že klíčem k úspěchu takového vztahu byla dobrá komunikace. Ty páry, které spolu jsou několik desetiletí, však říkají, že tím nejdůležitějším je respekt k tomu druhému. Mezi jejich hlavní zásady patří:

  • Nikdy o svém partnerovi nemluví špatně před jinými lidmi. Pokud mají problém, diskutují o něm spolu.
  • Respektují to, že jejich partner má své vlastní zájmy a životní cíle.
  • Nemají tajemství. Pokud spolu mají strávit zbytek života, je upřímnost nezbytná.

Dávají si prostor

Čím více chtějí být někteří partneři milováni, tím větší mají tendenci řídit život toho druhého. Tím pak nedávají prostor tomu druhému, aby mohl být sám sebou. Někdo potřebuje prostoru více, někdo méně. Ať už jeden z partnerů potřebuje oddělený účet, přátele či své koníčky, ten druhý by to měl respektovat.

Dokážou si popovídat o čemkoliv

Pokud je ve vztahu něco trápí, jsou připraveni si o tom s partnerem promluvit. I když některé rozhovory mohou být trapné nebo bolestivé, vždy je to lepší, než své problémy nechat hromadit.

Štěstí nacházejí v maličkostech

Ve vztahu nezapomínají na drobné maličkosti, jejichž skládáním tvoří šťastný a spokojený vztah. Držení se za ruce, letmé objetí, polibek na dobrou noc, vzájemná pomoc - to vše jsou sice drobné věci, které ale pospolu dokážou vytvořit veliké štěstí.

Zdroj: Shutterstock

Naučili se odpouštět

Nikdo není neomylný ani bezchybný. Šťastné páry vědí, že se nemají pokoušet toho druhého změnit k obrazu svému. Namísto toho se učí milovat svého partnera i s jeho chybami a učí se odpouštět.

Sex je důležitý

Vědí, že pokud funguje sexuální život, funguje i vztah. Věří, že sex nejen vztah udržuje, ale také oživuje.

A jaké je vaše tajemství šťastného vztahu? Napište nám do komentářů.

Autor:
Publikováno: 21. 11. 2022 09:01 Nahlásit obsah