Je vaše láska ta pravá? Prozradí to tyto signály

Je vaše láska ta pravá? Prozradí to tyto signály Zdroj: Shutterstock

Najít někoho, s kým vám je dobře a dokonale si rozumíte, je opravdové štěstí. Ale najít si zároveň i někoho, s kým vám to vydrží už napořád, je hotový zázrak. A jak tedy poznat, že ten koho milujete, je ten pravý, a že vaše láska i hory přenáší?

Pokud u vás převládá většina níže zmíněných signálů, podle odborníků na lidské vztahy vaše láska nezná mezí a měla by trvat až do konce života!

Překvapujete se

Stačí opravdu jen drobnost. On vám přinese kytku, vy mu zase uvaříte k večeři jeho nejoblíbenější jídlo a navzájem si uděláte neplánovaný romantický večer. Nápadů, jak svou drahou polovičku pekvapit, je nespočet. Děláte to jen tak, jen proto, aby ten druhý měl radost. Zabere to jen chvilku, ale pro toho druhého to znamená opravdu hodně. 

Nasloucháte si

Je velký rozdíl naslouchat a „poslouchat“. Můžete se bavit o čemkoliv, klidně i o tom, jak je venku škaredě. Je však důležité opravdu tomu druhému naslouchat, ne jen poslouchat jedním uchem tam a druhým ven. Spousta páru žije ve vztahu jako "spolubydlící". Sdílí společně byt či dům, ale nedokážou se bavit už o ničem jiném, jen o tom, kdo umyje nádobí, kdo vyluxuje anebo kdo uvaří. O tom ale přeci vztah není, nemyslíte? 

Chybíte si

Ačkoliv spolu trávíte veškerý volný čas nebo spolu dokonce bydlíte, jakmile jeden z vás odjede, neskutečně si chybíte a nemůžete se jeden druhého dočkat i po několikaletém vztahu? Tak to si zatleskejte, protože tohle opravdu není obvyklé. Není totiž nic hezčího, než když po tak dlouhé době, co již spolu jste, se na sebe neustále těšíte a z práce spěcháte za tím druhým domů a nemůžete se dočkat společného večera, jakoby jste spolu teprve začínali. 

Zdroj: Shutterstock

Dokážete fungovat i bez sebe

I přesto, že si chybíte a určitě se nesmírně milujete, dokážete fungovat jeden bez druhého. Na tom totiž není nic špatného, spíše naopak. Ve vztahu, kde můžete žít i dýchat samostatně, se nikdy nebudete cítit nějak svázaně. S tím pochopitelně souvisí i vzájemná důvěry, bez které by to ve vztahu jednoduše nešlo. Když si dva navzájem nevěří a musejí se hlídat na každém kroku, dříve nebo později to jednoho přestane bavit.

Společné plány

Jestliže se partneři dokážou shodnout na podstatných bodech, které se týkají jejich společné budoucnosti, mají napůl vyhráno. Řeč je například o dětech, jestli chtějí bydlet na vesnici nebo ve městě, bydlet v domě či bytě a spousta dalších věcí. Pochopitelně, že ne vždy se ve všem na 100 % shodnete, vždy jdou ale udělat kompromisy. Pokud ale však máte naprosto jiné názory a vaše postoje se rozchází, tento vztah nejspíš fungovat nebude.

Přejete si

Ať už jste to vy nebo váš partner či partnerka, kdo zrovna prožívá úspěch, nikdy si nezávidíte. Spíše naopak, pro svou polovičku si přejete jen to nejlepší a ve všem ji podporujete. Parteři jste od toho, abyste se podporovali a byli tu jeden pro druhého za každých okolností. Když má člověk po svém boku někoho, kdo mu věří, dokáže i nemožné.

Zdroj: Shutterstock

Pomáháte si

Tento bod souvisí s bodem výše. Když své polovičce přejete a navíc i pomáháte ve chvílích, kdy neví jak dál, jste pro něj někým, na koho se může kdykoliv spolehnout. Cítit oporu a pomoc jeden ve druhém, je ve vztahu neskutečně důležité. I přesto se na tyto činy často zapomíná. S podporou a pomocí od toho druhého toho dokážete mnohem víc, protože na vše jste dva, tak na to pamatujte!

Milujete se

A teď nemluvíme o zamilovanosti ale o opravdové lásce a opravdovém slově „milovat“. To, jestli nějakou osobu milujete, poznáte až po nějaké delší době. Až poté, co z vás obou vyprchá ta prvotní zamilovanost, a vy si sundáte vaše růžové brýle. Na začátku se vždy zdá všechno úžasné a krásné, postupem času se však umí objevit i mračna, což však ke vztahu bezpodmínečně patří. Milujete svého partnera takový, jaký je, s jeho chybami, nedostatky i přednostmi? To je skutečná láska.

Plníte sliby

Ať už to jsou velké či malé sliby, vždy se je snažíte splnit, protože si moc dobře uvědomujete, že důvěra ve vztahu je na prvním místě. Plané sliby mohou způsobit velkou bolest, která se může nést měsíce i roky, což se ve výsledku může obrátit i proti vám a váš partner či partnerka vám to začne oplácet stejnou mincí anebo si je začít až nezdravě vynucovat. 

Publikováno: 9. 3. 2022 16:37 Nahlásit obsah