Když partner žárlí na vašeho ex: Vašeho bývalého nemůže vystát z různých důvodů

Když partner žárlí na vašeho ex: Vašeho bývalého nemůže vystát z různých důvodů Zdroj: Shutterstock

Ani ve zdánlivě spokojeném vztahu nemusí být vše zalité sluncem. Často se stává, že partner či partnerka přehnaně žárlí na ex svého současného protějšku. Jedná se o problém také vašeho vztahu? Váš partner může na vašeho bývalého žárlit hned z několika důvodů. O které jde především?

Mluvíte o svém ex stále dokola

Snažte se být k sobě upřímná. Kolik času strávíte mluvením o svém bývalém? Možná, že jste svému současnému partnerovi vyprávěla o tom, kde všude jste byla se svým ex na dovolené nebo jaká jeho oblíbená jídla jste mu nejraději vařila. Když v rádiu začnou hrát song, který měl váš bývalý rád, také o tom svému současnému partnerovi povíte?

Asi si myslíte, že tyto poznámky mají nevinný charakter. Ale rozhodně nemají. Věřte tomu, že nikdo nechce slyšet o vašich bývalých partnerech. Toto vyprávění působí bolestně, a navíc může vašemu současnému partnerovi zbytečně poplést hlavu.

Zdroj: Shutterstock Váš partner se na základě dřívějších zkušeností bojí zrady

Prošel si váš partner v minulosti těžkým rozchodem, který byl podmíněný emocionální či fyzickou nevěrou ze strany jeho bývalé partnerky? Možná, že z toho důvodu je pro něj velmi obtížné důvěřovat ženám. I když s vámi nyní je a miluje vás, vnitřně se bojí další zrady a žárlí i na vašeho ex, zvlášť pokud s ním máte dobré vztahy. 

Pokud chcete, aby váš vztah příjemně pokračoval, zkuste si se svým partnerem vážně promluvit, o tom, co jej trápí a co se v jeho minulosti událo. Ujistěte jej, že nejste jako jeho bývalka a že vám může stoprocentně důvěřovat.

Ve srovnání s vaším ex se váš partner cítí nedokonalý

Muži i ženy se velmi často srovnávají s bývalými partnery svého současného protějšku. Měl váš ex vysportovanou postavu nebo velmi tučné konto, což vašemu současnému partnerovi schází? Váš přítel se v tomto směru může cítit nedokonalý a uvnitř si může říkat, že pro vás není dost dobrý a že jej stejně jednou opustíte. A právě proto značně žárlí i na vašeho ex.

Ujistěte svého partnera, že jej milujete takového, jaký je, a že je pro vás značka ideál. Vysvětlete mu, že rozhodně není důvod, aby na vašeho bývalého žárlil, protože si u něj ceníte jiných předností.

Zdroj: Shutterstock Se svým ex máte společné závazky

Pokud máte se svým bývalým společné děti nebo majetek, rozhodně mezi sebou nemůžete pálit mosty. Zvlášť pokud se s ex pravidelně stýkáte a máte dobré vztahy, může to ve vašem současném partnerovi vzbudit velkou žárlivost. Promluvte si se svým partnerem, který má pochybnosti o vašem vztahu, a vysvětlete mu, že se rozhodně nechcete vracet zpátky do minulosti.

Zdroj: Yourtango.com

Autor:
Publikováno: 21. 10. 2021 11:00 Nahlásit obsah