Lži, kterým věříme, když chceme znovu randit se svým ex

Lži, kterým věříme, když chceme znovu randit se svým ex Zdroj: Shutterstock.com

Říká se, že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Jenže, která z nás se nesnažila znovu dát dohromady se svým ex a slepit kdysi nefungující vztah? I když nám to ostatní vymlouvají, máme nespočet argumentů, proč se svým ex zase randit. Které jsou ty nejčastější? A nejsou to náhodou jenom samé lži?

Tentokrát bude všechno jinak

Svět se mění, tentokrát náš vztah bude také jiný, říkáte si možná. Podle psychologických výzkumů ale partneři, kteří se dali znovu dohromady, věnují ve svém obnoveném vztah menší pozornost pozitivním věcem a víc se soustředí na negativa. Zřídkakdy se ve vztahu snaží něco napravit a častěji vytahují staré křivdy.

Úplně se změnil

Opravdu věříte tomu, že se váš ex úplně změnil, anebo si to pouze namlouváte? Opravdu se za ten čas, co jste nebyli spolu, zbavil všech vlastností, které jste na něm tak nenáviděla?

Zdroj: Shutterstock.com

Nikdo mě nezná lépe než on

Se svým expartnerem jste strávila spoustu času, a proto se znáte tak dobře. Ovšem ani tato skutečnost před nějakým časem nezabránila rozpadu vašeho vztahu.

Asi nenajdu nikoho lepšího, než je on

Tento argument zavání příliš nízkým sebevědomím. I tak zkuste hledat a uvidíte, že narazíte na nového skvělého muže, který vás vyvede z omylu, že váš ex je tím nejlepším na světě.

Není dokonalý, ale je můj

Náš mozek citlivěji reaguje na ztráty, nežli na vítězství. Stejné je to i se vztahem. Zkuste se sama sebe zeptat, co je lepší: Žít šťastný život s novým partnerem, nebo mizerný život se svým ex?

Zdroj: Shutterstock.com

S expřítelem jsme přátelé, uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál

Můžeme zůstat přáteli, možná jste slyšela z úst svého partnera na konci vztahu. Podle psychologů je pravděpodobnost přátelství mezi bývalými partnery opravdu nízká, takovým vztahům totiž často chybí pocit důvěry. Pokud se se svým ex toužíte přátelit, možná že by vás spousta lidí označila za masochistku.

Vyspali jsme se spolu

Podle statistik se 43 procent žen a 47 mužů alespoň jednou vyspalo se svými ex. Pokud se to stane i vám, rozhodně si nemyslete, že by mělo jít o důvod k obnovení vztahu. Jestli chcete se svým ex udržovat pouze kamarádství s výhodami, nezapomeňte, že sex s ex je obrovskou překážkou na cestě k lepší budoucnosti.

Autor:
Publikováno: 11. 12. 2017 10:41 Nahlásit obsah
Loading...