Nejvíce extrémní případy trestání manželek z celého světa

Nejvíce extrémní případy trestání manželek z celého světa Zdroj: Shutterstock.com

Nevěra k partnerským vztahům patří již od pradávna. V každé zemi mají však lidé na nevěru trochu odlišný názor a je úplně jedno, zda nevěrníkem byl muž či žena.

Ačkoliv se tresty za nevěru již dlouhá léta nepraktikují, dříve se cizoložství v různých zemích trestalo velmi krutě a nelidsky. Připravili jsme si pro vás seznam zemí, kde praktiky z dob minulých v některých případech stále přetrvávají, většinou jde o trestání nevěrných žen.

Turecko

Jakmile se v Turecku přišlo na to, že žena byla svému muži nevěrná, dali ji do pytle společně s kočkou a bili ji tak dlouho, dokud nezemřela.

Korea

Zde nevěrnici donutili pít ocet tak dlouho, dokud se nenafoukla. Poté ji ubili k smrti.

Amerika

V některých kmenech, které dříve Ameriku obývaly, nevěrnou ženu donesli k nohám jejich vůdce a postupně jí lámali kosti v těle a následně kousek po kousku rozřezali. Po celém rituálu ji celý kmen snědl.

Pákistán

V této zemi ženu, která ulehla s jiným mužem, bez kompromisů odsoudili k trestu smrti oběšením.

Zdroj: Shutterstock.com

Afrika

V Africe se nachází velmi malé království jménem Luang, kde se dříve nevěrní muži i ženy házeli z útesů do moře. Tento trest přetrvává i do dnešní doby, avšak trestané bývají jen ženy.

Severní Barma

Ženy se zde od dětství až do dospělosti zkrášlují speciálními kruhy, které si věší na krk. Právě tyto kruhy ženám deformují a protahují krk do délky a následně tvoří tzv. podpěru. Po přistižení při nevěře jsou ženě tyto kruhy odstraněny, což znamená, že začne trpět nesnesitelnými bolestmi a v některých případech i daná žena zemře.

Afganistán

Dříve za vlády Talibanu existovala v této zemi tzv. morální policie. Ta nevěrnou ženu potrestala 100 ranami a vězením.

Irán, SAE, Súdán, Nigérie a Saudská Arábie

Ve všech těchto zemích dříve i dnes je nevěrná žena ukamenována. V Iránu od roku 1990 existuje zákon, který povoluje příbuznému muži zabít nevěrnou ženu, avšak ve většině případů se tohoto činu chopí právě její vlastní manžel.

Naštěstí pro nás všechny žijeme v zemi, kde se žádné tresty na nevěru nepraktikují. Avšak ve většině případů se záletný člověk dříve či později svým vlastním způsobem potrestá sám.

Autor:
Publikováno: 24. 6. 2021 10:26 Nahlásit obsah