Nevěra jako věčné téma: Kdy partnerovi neodpustit a raději se s ním rozejít?

Nevěra jako věčné téma: Kdy partnerovi neodpustit a raději se s ním rozejít? Zdroj: Shutterstock.com

Máte partnera, kterého milujete a jste o něm skálopevně přesvědčená, že je vám věrný. Když na něj ale praskne nevěra, rázem spadnete z růžového obláčku zpátky na zem. Realita je opravdu drsná. Ve kterých případech se nevyplatí partnerovi odpustit a nejlepší volbou je rozchod?

Odpuštění nevěry je individuální záležitost

Každý pár nahlíží na nevěru ve vztahu jinak. Zda nevěru podvedený partner skousne, nebo toho druhého raději opustí, je velice individuální záležitost. I když se snažíte přes nevěru opravdu přenést, v některých případech to tak dobře nejde. Je velký kus pravdy na tom, že na nevěře mají ve vztahu podíl oba dva partneři. I když k nevěře dochází z různých důvodů, v některých případech si však prominutí nezaslouží. Kdy je tedy pro vás lepší nevěrného partnera opustit?

Zdroj: Shutterstock.com

Podvedl vás už v minulosti

Byl vám váš partner nevěrný už v minulosti a vy jste mu ještě dala šanci? Jestli si vaší velkorysosti nevážil a opět hledal cizí ženskou náruč, rychle od něj pryč. Je možné, že pokud mu zase odpustíte, svůj skutek bude znovu opakovat.

Měl s milenkou dlouhodobý poměr

Jestli šlo v případě vašeho partnera o úlet na jednu noc, ve kterém nehrály hlavní roli city a za který si nyní sype popel na hlavu, dá se nad tím ještě přimhouřit oko. Velký problém však nastává, když zjistíte, že váš partner nebo dokonce manžel udržoval paralelní dlouhodobý vztah s další ženou. V tom případě přehodnoťte svůj dosavadní život a dobře si promyslete, zda s tímto člověkem chcete zůstat i nadále.

Neuvědomuje si svou chybu

Ač vám byl váš partner nevěrný, za svou chybu se nekaje a dělá, jako by se nic nestalo. Nevěra ve vztahu však rozhodně není nic normálního ani běžného. Jenom vy na svém partnerovi poznáte, zda se ve vás pokouší znovu obnovit ztracenou důvěru a zda si další šance, kterou jste mu dala, opravdu váží. Pokud to tak není, raději zvažte budoucnost vašeho společného vztahu.

Zdroj: Shutterstock.com

Byl vám nevěrný s osobou, která je vám blízká

Zjistila jste, že vám byl váš muž nevěrný s vaší nejlepší kamarádkou, sestřenicí nebo dokonce sestrou? Tak to už je od něj velký přešlap a od obou dvou zúčastněných obrovská bezohlednost vůči vaší osobě. Tento typ nevěry, který dokáže hodně nabourat přátelské vztahy a rodinné vazby, rozhodně není hoden odpuštění.

Jste ve vztahu dlouhodobě nespokojená

Než jste se dozvěděla o partnerově nevěře, i tak jste byla ve společném vztahu dlouhodobě nespokojená. Možná, že je pro vás partnerova nevěra tím posledním impulsem k tomu, abyste se s ním na dobro rozešla. Zdůvodněte si sama sobě, zda se vám ještě vyplatí za váš vztah bojovat, nebo je pro vás mnohem lepší odejít.

Autor:
Publikováno: 2. 10. 2019 13:21 Nahlásit obsah